Manchester City pokonał drużynę byłego trenera Szachtara i był blisko lidera Premier League (wideo)

Zarzuty Pepa Guardioli sprawiły, że cztery razy zachowały czyste konto. gol przeciwko Brighton.

Manchester Cityna wyjeździe odniósł miażdżące zwycięstwo nad Brighton w przełożonym meczu 29. pierwszej rundy < strong>Angielska Premier League (EPL). Mecz na stadionie Amex zakończył się wynikiem 0:4.

Obywatele objęli prowadzenie w 17. minucie meczu – Kevin De Bruyne Spadająca główka trafiła pod poprzeczkę po dośrodkowaniu Kyle’a Walkera z prawej flanki.

Przed przerwą drużyna Pepa Guardioli jeszcze dwukrotnie trafiła do bramki gospodarzy – Phil Foden zdobył podwójną bramkę>.

Najpierw w 26. minucie zdobył bramkę z rzutu wolnego, nie bez odbicia od pomocnika Seagulls Pascala Grossa. A potem w 34. minucie Foden strzelił gola po podaniu Bernardo Silvy.

W drugiej połowie aktualni mistrzowie Anglii posłali czwartą bramkę do bramki przeciwnika. W 62. minucie Julian Alvarez strzelił gola, wykorzystując podanie Walkera.

Recenzja meczu „Brighton” – „Manchester City”

Zostanie dodane wkrótce.

Po tym zwycięstwie Manchester City (76 punktów) awansował na drugie miejsce w Premier League, pokonując Liverpool w miejsce w tabeli (74 punkty). Sky Blues tracą jeden punkt do lidera Arsenalu, Ukraińca Aleksandra Zinczenki, ale mają przed sobą jeszcze jeden mecz. Brighton (44 punkty) pozostał na 11. pozycji.

W kolejnej rundzie podopieczni Guardioli zmierzą się 28 kwietnia na wyjeździe z Nottingham, a zespół byłego trenera Szachtara Donieck Roberto De Zerbiego przyjedzie ukraiński obrońca Ilja Zabarny odwiedzić Bournemouth tego samego dnia.