Site icon GEO Polityka

Paolo Ardoino: „Bitcoin ETF to punkt wejścia do inwestycji w kryptowaluty dla początkujących”

Dyrektor generalny Tether podzielił się swoją opinią na temat halvingu, funduszy typu spot bitcoin i rozwoju własnego stablecoina USDT.

Paolo Ardoino powiedział na konferencji Token2049 w Dubaju, że z biegiem czasu obniżki wynagrodzeń dla górników powinny przestać mieć silny wpływ na rynek. Powód: Wydobyto już ponad 19,5 miliona bitcoinów z możliwych 21 milionów, a redukcja nagrody jest obecnie mniej znacząca w porównaniu do czasów, gdy górnicy zaczęli otrzymywać 25 BTC za wydobyty blok zamiast 50 BTC. Traderzy i inwestorzy kryptowalut przygotowują się do halvingu z wyprzedzeniem, a wydarzenie to jest już uwzględnione w cenie.

Jeśli chodzi o spotowe ETF-y na Bitcoin, które pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w styczniu, Ardoino nazwał je najkorzystniejszym czynnikiem dla rozwoju ekosystemu kryptowalut. Nawet 1-2% dużych funduszy hedgingowych czy tradycyjnych instytucji finansowych może przyczynić się do znacznego wzrostu kursu BTC – uważa szef Tethera. Fundusze ETF ułatwiły inwestorom detalicznym zakup kryptowaluty, którym do tej pory brakowało wiedzy i zainteresowania, aby kupić Bitcoin na giełdach kryptowalut.

„Fundusze notowane na giełdzie powiązane z kryptowalutami ułatwiają inwestorom dostęp do Bitcoina. Początkujący mogą wykorzystać fundusze ETF Bitcoin jako punkt wyjścia i zacząć odkrywać realne korzyści płynące z największej kryptowaluty świata, a nie tylko szukać szybkiego zysku” – podkreślił Ardoino.

Istnienie spotowych ETF-ów na Bitcoin nie spowoduje spadku zainteresowania USDT i innymi stablecoinami, twierdzi biznesmen. Od stycznia kapitalizacja rynkowa USDT wzrosła o około 20 miliardów dolarów i obecnie wynosi 110,4 miliarda dolarów. Według dyrektora generalnego Tethera stablecoiny są przeznaczone dla osób, które nie mają dostępu do usług bankowych, a nie dla obywateli krajów rozwiniętych, takich jak Stany Zjednoczone.

Wcześniej Paolo Ardoino sugerował, że Bitcoin wkrótce znajdzie się w portfelu każdej liczącej się firmy inwestycyjnej. Według Arkham Intelligence Tether zwiększył swoje rezerwy bitcoinów o 627 milionów dolarów.

Источник: bits.media

Exit mobile version