Juventus przegrał z Lazio, ale dotarł do finału Coppa Italia (wideo)

Porażka w rewanżowym meczu nie przeszkodziła drużynie Turynu w dalszej grze walczyć w turnieju.

Juventusprzegrał na wyjeździe z Lazio w rewanżowym meczu półfinału Coppa Włochy. Spotkanie na Stadio Olimpico w Rzymie zakończyło się wynikiem 2:1.

W pierwszym meczu turyńscy giganci pokonali na własnym stadionie „Orły” (2:1:1). 0), więc drużyna Igora Tudora miała za zadanie odrobić stracony czas.

Na początku meczu Rzymianie zdołali zdobyć bramkę – Valentin Castellanos< /em> oddał celny strzał w 12. minucie.

Zaraz po przerwie Lazio zdobyło drugą bramkę i wyrównało w dwumeczowym pojedynku, a podwójną bramkę Castellanos zdobył w 48. minucie. W obu przypadkach argentyńskiemu napastnikowi pomagał Luis Alberto.

rzymskiemu klubowi nie udało się jednak zakwalifikować do finału. W 83. minucie Juventus oddał jednego gola, który ostatecznie zadecydował o zwycięstwie – Arkadiusz Milik zdobył bramkę po podaniu Timothy'ego Weaha.

Recenzja meczu „Lazio” – „Juventus”

Tak więc „Starsza Dama” doszedł do finału Pucharu Włoch. W decydującym meczu turnieju drużyna Massimiliano Allegriego zmierzy się ze zwycięzcą pary Fiorentina – Atalanta. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Fiołków u siebie z wynikiem 1:0, rewanż odbędzie się w środę, 24 kwietnia.

Finałowy mecz Pucharu Włoch zaplanowano na 15 maja .