Everton sensacyjnie pokonał Liverpool w Premier League – Mikołajek doznał strasznej kontuzji (wideo)

Po kontuzji Ukrainiec nie wyszedł na drugą połowę mecz.< /p>

EvertonUkraiński obrońca Witalij Mykolenko pokonał u siebie Liverpool w przełożonym meczu 29. kolejki Angielska Premier League (EPL) ). Derby Merseyside na Goodison Park zakończyły się wynikiem 2:0.

Podopieczni Seana Dyche'a objęli prowadzenie w 27. minucie meczu – Jerred zdobył bramkę gol Branthwaite.

Pod koniec pierwszej połowy Mikolenko, który znajdował się w wyjściowym składzie Toffees, doznał strasznej kontuzji. Witalij bezskutecznie wylądował na nodze po walce konnej z napastnikiem The Reds Darwinem Nunezem.

Ukraiński piłkarz potrzebował pomocy lekarzy. Udało mu się dokończyć pierwszą połowę, ale w przerwie został zmieniony.

Pamiętaj, że Mikolenko rozegrał 28 meczów w tym sezonie Premier League, strzelając dwa gole.

< p>W drugiej połowie Toffees podwyższyli prowadzenie. W 58. minucie piłkę zdobył Dominic Calvert-Lewin. Zespół Jurgena Kloppa absolutnie nie był w stanie odpowiedzieć.

Recenzja meczu „Everton” – „Liverpool”

Zostanie dodana wkrótce.

< p>Po tym rewelacyjnym zwycięstwie Everton (33 punkty) zajmuje 16. miejsce w Premier League. Przewaga The Toffees nad strefą spadkową wzrosła do ośmiu punktów.

Nawiasem mówiąc, w tym sezonie Everton został ukarany usunięciem ośmiu punktów z tabeli Premier League za złamanie zasad finansowych fair play.

p>

Liverpool (74 punkty) pozostał na drugim miejscu w mistrzostwach Anglii. Zespół Kloppa traci trzy punkty do lidera Arsenalu, Ukraińca Aleksandra Zinczenki. Depcze im także Manchester City – drużyna Pepa Guardioli ma 73 punkty i dwa mecze za sobą.

W kolejnej rundzie Everton zmierzy się 27 kwietnia z Brentford, ukraińskim pomocnikiem Jegorem Jarmolukiem. Tego samego dnia Liverpool zagra na wyjeździe z West Ham.