Derby Ukrainy w Premier League: „Arsenal” z udziałem Zinczenki zniszczył „Chelseę” wraz z Mudrykiem (wideo)

"Kanonierzy” odniósł najbardziej niszczycielskie zwycięstwo nad „emerytami” w historii.

ArsenałUkraińca Aleksandra Zinczenki pokonał Chelseęnaszego innego rodaka Michaiła Mudrika w przełożonym meczu 29. kolejki < strong>Angielska Premier League (EPL). Mecz na Emirates Stadium w Londynie zakończył się wynikiem 5:0.

Zespół Mikela Artety objął prowadzenie w czwartej minucie meczu – Leandro Trossard strzelił gola< /em>.

W drugiej połowie „strzelcy” wykorzystali swój sukces i doprowadzili do całkowitej porażki przeciwnika. Deble: Ben White (52', 70') i Kai Havertz (57', 65') .

Zinchenko wszedł na boisko w 72. minucie, zastępując Takehiro Tomiyasu. Jednak Mudrik rozpoczął derby Londynu w wyjściowym składzie i rozegrał 66 minut, po czym na jego miejscu pojawił się Raheem Sterling.

Recenzja meczu „Arsenal” – „Chelsea”< /h3>< iframe class="leniwe ładowanie" data-src="https://www.youtube.com/embed/kzKpbhsAKlA?si=X5nfk8fQDaf-YM8V"frameborder="0" szerokość="100%" wysokość=" 500" ładowanie = "leniwy" scrolling="no" zezwoleniefullscreen="allowfullscreen">

Przypomnijmy, że jest to najbardziej druzgocące zwycięstwo Arsenalu nad Chelsea w historii konfrontacji pomiędzy klubami. Poprzedni rekord zwycięstwa Kanonierów (5:1) miał miejsce 29 listopada 1930 roku.

Arsenal (77 punktów) został jedynym liderem Premier League. Kanonierzy mają trzy punkty przewagi nad Liverpoolem, który ma jeszcze jeden mecz do rozegrania. Jednocześnie Manchester City ma w mistrzostwach przewagę pod względem straconych punktów – drużyna Pepa Guardioli ma 73 punkty i dwa mecze na koncie.

Chelsea z kolei (47 punktów) pozostała na dziewiątym miejscu pozycję w Pucharze Anglii.

W następnej rundzie Kanonierzy zmierzą się 28 kwietnia na wyjeździe w derbach z Tottenhamem. Dzień wcześniej „emeryci” przybędą do Aston Villi.