Walka i trzy wyrzucenia: Inter pokonał Milan i przed terminem został mistrzem Włoch (wideo)

Zwycięstwo w derbach pozwoliło Nerazzurrich zdobyć 20. Scudetto w historii klubu.

Inter pokonał Milan w meczu centralnym33. runda włoskiej Serie A. Derby Mediolanu zakończyły się wynikiem 1:2 na korzyść Nerazzurrich.

Podopieczni Simone Inzaghiego objęli prowadzenie w spotkaniach w 18. minucie. Francesco Acerbi strzelił gola po podaniu Benjamina Pavarda.

Na początku drugiej połowy Nerazzurri podwoili prowadzenie. W 49. minucie Marcus Thuram trafił w najbliższy róg niskim strzałem z pola karnego.

Pod koniec meczu Rossoneri strzelił jednego gola. W 80. minucie Fikayo Tomori wykonał udany atak kończący i przywrócił intrygę do tej konfrontacji. Zespół Stefano Pioli nie uniknął jednak porażki.

Przypomnijmy, że w przerwie meczu na boisku doszło do masowej bójki, w której uczestniczyli zawodnicy obu drużyn. W rezultacie sędzia pokazał czerwoną kartkę obrońcy Milanu Theo Hernandezowi i obrońcy Interu Denzelowi Dumfriesowi.

Przed końcowym gwizdkiem Rossoneri ogólnie zostało ich tylko dziewięciu – Davide Calabria machnął na pożegnanie Federico Dimarco, za co również otrzymał czerwoną kartkę.

Recenzja meczu „Mediolan” – „Inter”

Zostanie dodane wkrótce.

W ten sposób Inter (86 punktów) zwiększył przewagę nad Milanem do 17 punktów i na pięć rund przed końcem ligi mistrzostw, zajęła 20. miejsce w klubowych rankingach w historii Scudetto. Z kolei Rossoneri utrzymali się na drugim miejscu i mają 5 punktów przewagi nad plasującym się na trzecim miejscu Juventusem.

W kolejnej rundzie Inter, mający już status nowo koronowanego mistrza Włoch, będzie gospodarzem Turyn, 27 kwietnia. Tego samego dnia Milan zagra na wyjeździe z Juventusem.