Site icon GEO Polityka

Pletenczuk wita w centrum prasowym Sił Obronnych zastępcy Gumenyuka Piwdnej

Dmitro Pletenchuk wkrótce zostanie nowym szefem Połączonego Centrum Koordynacyjnego Prasowego Obrony Piv Dzień Sił Ukrainy w miejsce Natalii Gumenyuk

Pletenchuk potwierdził tę informację w komentarzu dla RBC-Ukraine.

„W ten sposób stracę także Marynarkę Wojenną jako rzecznik” – powiedział.

Co wiadomo o Pletenczuku

Dmitro Pletenczuk jest kapitanem 3. stopnia i oficerem rzecznym w dowództwie Marynarki Wojennej Ukrainy. Przyjaźń. Od gwałtownego opadania liści w 2022 r. pracowałem jako rzecznik prasowy w Mikołajowskiej ODA. Po zajęciu Chersoniu jesienią 2022 roku został szefem służby prasowej lokalnych sił zbrojnych i grupy taktycznej „Ponury”.

Do tego czasu pełnił funkcję szefa ds. brygada 406 dywizji artylerii imienia generała-kornet Oleksija Ałmazowa i grupa operacyjno-taktyczna „Skhid”. Służyłem także w Wojskach Lądowych ZSU.

Wiosną 2023 roku zostałem oficerem Marynarki Wojennej ds. rzek.

Zvilnenya Gumenyuk

Wygląda na to, że w 19. kwartale generał Sztab ZSU oficjalnie ogłosił zwolnienie Natalii Gumenyuk z sadzenia kierivnicy – ​​centrum prasowe Sił Obronnych Piwdnyi, na co liczyli od 2022 roku.

Wcześniej ukraińscy dziennikarze zwrócili się do ukraińskiego rządu o wymianę Gumenyuk na stanowisku „z bardziej kompetentną osobą”. Według mediów Gumenyuk nigdy nie broni okrucieństw militarnych rosyjskich okupantów w obwodzie chersońskim. Ale jasne jest, że takie jest wezwanie.

Wygląda na to, że ponad 140 przedstawicieli ukraińskich węży powróciło na największe uroczystości wojskowe w kraju, aby zastąpić Gumenyuka. I wyjaśnili sprawę.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version