Mikolenko pomógł Evertonowi odnieść ważne zwycięstwo w walce o przetrwanie w Premier League (wideo)

"Toffi" pokonać Nottingham i odbił się od strefy spadkowej.

EvertonUkraiński obrońca Witalij Mykolenko pokonał Nottinghamu siebie 34-1. runda angielskiej Premier League (EPL). Mecz na stadionie Goodison Park w Liverpoolu zakończył się wynikiem 2:0.

Zespół Seana Dyche'a w każdej połowie strzelał przeciwnikowi bramkę. W 29. minucie senegalska pomocniczka Idrissa Gue otworzyła wynik meczu. W skutecznym ataku wziął także udział Mikolenko.

W 76. minucie klub z Merseyside podwoił swoją przewagę – celny strzał oddał angielski pomocnik Dwight McNeil .

Mikolenko wystąpił w barwach Evertonu i rozegrał cały mecz.

Recenzja meczu „Everton” – „Nottingham”

Po pokonaniu bezpośredniego konkurenta w walce o utrzymanie pozwolenia na pobyt w Premier League, Toffees (30 punktów) zajmują 16. miejsce w tabeli. Przewaga drużyny Mikołajki ze strefy spadkowej wzrosła do 5 punktów. Nottingham (26 punktów) pozostało na 17. pozycji i tylko jeden punkt wyprzedza Luton na 18. pozycji.

W następnym meczu mistrzostw Anglii Everton będzie gościł Liverpool w Merseyside 24 kwietnia, a Nottingham zmierzy się z Manchesterem City u siebie 28 kwietnia.