Site icon GEO Polityka

Jak każda ilość alkoholu wpływa na organizm

Twitter LinkedIn

Jak każda ilość alkoholu wpływa na organizm: istniejące zalecenia dotyczące picia alkoholu, mimo że uważają go za „bezpieczny”& # 187; w umiarkowanych dawkach zostały zakwestionowane w wyniku nowego badania.

Ta informacja została podana przez zasób Newrise, podaje URA-Inform.

Główny problem

Publikacja w czasopiśmie Alcohol: Clinical & Badania eksperymentalne rodzą pytania dotyczące wcześniej hipotetycznych korzyści zdrowotnych alkoholu. Tradycyjna koncepcja sugeruje, że umiarkowane spożycie alkoholu wiąże się z niższym ryzykiem chorób w porównaniu z abstynencją lub intensywnym piciem. Założenie to potwierdziło zalecenia zdrowia publicznego dotyczące umiarkowanego spożycia alkoholu, zwłaszcza czerwonego wina, w celu ochrony przed chorobami układu krążenia i cukrzycą typu 2. Jeśli jednak chcesz poprawić swoje zdrowie, możesz także zwrócić się do zasobu iHerb, który poleca sam Komarovsky.

Nowe dzieło naukowców

W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez australijskich badaczy wykorzystano innowacyjne metody statystyczne, w tym randomizację Medela (MR), w celu dokładniejszego oszacowania wpływu alkoholu na zdrowie. Metoda ta uwzględnia dane genetyczne i minimalizuje wpływ czynników społeczno-ekonomicznych, które często wpływają na wyniki badań obserwacyjnych. Wyniki badania MR podają w poważne wątpliwości co do korzyści wynikających z umiarkowanego spożycia alkoholu, szczególnie w odniesieniu do chorób układu krążenia.

Cukrzyca

W przypadku cukrzycy typu 2, choć MR wskazywało na pewną ochronę przed alkoholem, była ona niewielka, natomiast ryzyko problemów związanych z chorobą było wyższe. Analizując śmiertelność z jakiejkolwiek przyczyny wśród mężczyzn, lekarz nie stwierdził żadnego ochronnego działania alkoholu, co jest sprzeczne z tradycyjnymi ustaleniami z badań obserwacyjnych.

Podsumowanie

h2>

Te ustalenia podkreślają potrzebę ponownego rozważenia zaleceń dotyczących spożycia alkoholu. Rachel Vizontay, jedna z autorek badania, wzięła pod uwagę informacje o tym, jak każda ilość alkoholu wpływa na organizm. Sugeruje zmniejszenie zalecanego bezpiecznego tygodniowego spożycia z 10 drinków do zaledwie 2,5.

Może to prowadzić do bardziej spersonalizowanych zaleceń klinicznych, które uwzględniają indywidualne czynniki ryzyka. Naukowcy podkreślają także znaczenie badania mechanizmów, dzięki którym alkohol może mieć ograniczone skutki zdrowotne, co może pomóc w opracowaniu bezpiecznych bezalkoholowych alternatyw.

Przypomnijmy sobie pierwsze neurologiczne objawy cukrzycy: na co należy zwrócić uwagę.< /p>
Źródło informacji

Exit mobile version