Site icon GEO Polityka

Rajd Bitcoina i restrukturyzacja Tethera: co nowego na rynku kryptowalut

Najważniejsze na rynku kryptowalut.

Bitcoin spadł poniżej 60 tys. dolarów. Wolumen likwidacji na rynku kryptowalut przekroczył 265 milionów dolarów dziennie

Wczesnym rankiem 19 kwietnia 2024 roku Bitcoin spadł do 59 698 dolarów, ale później kurs pierwszej kryptowaluty wzrósł do 64 000 dolarów według danych z CoinMarketCap.

W ciągu dnia aktywa wzrosły o 5,10%, ale w ciągu tygodnia spadek wyniósł 9,52%. Należy zaznaczyć, że wszystkie kryptowaluty o największej kapitalizacji straciły na wartości w ciągu tygodnia.

W kontekście tymczasowego spadku w przypadku Bitcoina wolumen likwidacji kontraktów terminowych na rynku kryptowalut wyniósł ponad 265 milionów dolarów dziennie.

W ciągu ostatnich 24 godzin dnia zlikwidowano pozycje 88 337 traderów. Około 158 milionów dolarów strat miało miejsce na długich pozycjach, prawie 108 milionów dolarów na krótkich pozycjach.

Największe kwoty likwidacji tradycyjnie miały miejsce na giełdach kryptowalut Binance i OKX – odpowiednio 112,79 mln dolarów i 98,14 mln dolarów. Największą likwidację na kwotę 4,2 mln dolarów zanotowano na OKX w parze handlowej SOL/USDT.

Górnicy w Szwecji zostali obciążeni roszczeniami podatkowymi na kwotę 90 mln dolarów

Szwedzki organ podatkowy Skatteverket ujawnił niedopłaty przez spółki wydobywcze na kwotę prawie 1 miliarda koron (ponad 90 milionów dolarów).

W wyniku śledztwa, w latach 2020-2023, naruszenia stwierdzono w 18 z 21 zbadanych spółek profilowych.< /p>

„Sprawdzone przez nas firmy przyjęły specyficzne podejście, próbując ukryć fakt, że zajmowały się wydobyciem, czyli tworzeniem nowych jednostek kryptowaluty. Ich celem było uzyskanie korzyści podatkowych, do których nie są uprawnieni” – wyjaśnił szef wywiadu Skatteverket Patrick Lilqvist.

Większość zidentyfikowanych naruszeń dotyczy bezprawnego unikania podatku VAT przez operatorów centrów danych. Dodatkowa naliczona kwota wyniosła 932 miliony koron, kolejne 58 milionów koron pochodziło z ogólnych płatności fiskalnych.

„Podmioty pozbawione skrupułów mają motywację do ukrywania swojej działalności związanej z wydobywaniem kryptowalut i utrzymywania, że ​​prowadzą działalność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. W ten sposób kraj traci wpływy podatkowe” – wyjaśnił urzędnik.

Według niego w przypadku górników również istnieje ryzyko prania pieniędzy, ponieważ centra danych nie podlegają odpowiedniemu ustawodawstwu.< /p>< p>Według MinerMetrics Szwecja odpowiada za około 0,8% światowego hashrate’u Bitcoin.

Tether przejdzie restrukturyzację w ramach nowej koncepcji wyjścia poza stablecoiny

Tether ogłosił restrukturyzację i wprowadzenie nowej koncepcji wyjścia poza sektor stablecoinów. Emitent aktywów USDT zamierza znacznie rozszerzyć swoje wpływy na branżę Web3.

Według dostępnych informacji w zaktualizowanej strukturze spółki będą działać cztery nowe dywizje. Mówimy o następujących „oddziałach korporacyjnych”:

W Hongkongu aresztowano 72 osoby powiązane z giełdą kryptowalut JPEX

Policja w Hongkongu ogłosiła aresztowanie 72 osób w ramach śledztwa w sprawie oszustw na giełdzie kryptowalut JPEX. Poinformowały o tym lokalne media.

Funkcjonariusze organów ścigania zamrozili także aktywa o wartości 228 mln HKD (ponad 29,37 mln dolarów).

W sumie policja otrzymała 2636 zgłoszeń od ofiar. Szkody wyniosły około 1,6 miliarda HKD (ponad 204 miliony dolarów).

Giełda JPEX znalazła się w centrum skandalu we wrześniu 2023 r., kiedy to Hongkong Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych oskarżyła ją o działanie bez licencja. Wiadomo, że platforma pobierała od użytkowników wygórowane opłaty za wypłatę aktywów.

Wśród pierwszych aresztowanych byli w szczególności blogerzy, którzy pojawiali się w reklamach JPEX i otwierali własne nielicencjonowane giełdy.

< p>W obliczu kryzysu płynności giełda zawiesiła wszystkie transakcje w serwisie JPEX Earn.

minfin.com.ua

Exit mobile version