Manchester United traci prowadzenie 3:0 nad klubem Championship, ale awansuje do finału Pucharu Anglii (wideo)

„Czerwone Diabły” w niezwykle dramatycznym meczu pokonali Coventry City Manchester United pokonał Coventry City w półfinale Pucharu Anglii. Mecz na stadionie Wembley w Londynie zakończył się wynikiem 3:3, a Czerwone Diabły zwyciężyły w rzutach karnych.

W pierwszej połowie Mancunians dwukrotnie strzelili bramkę Reprezentant mistrzostw (druga liga – ok.). Scott McTominay otworzył wynik w 23. minucie, a przed przerwą Harry Maguire strzelił gola.

< p>Po przerwie drużyna Erika ten Haga zdobyła druzgocący wynik – Bruno Fernandes zdobył bramkę w 58. minucie.

Jednak Coventry City nie przestało walczyć i udało mu się dokonać niesamowitego powrotu. W 71. minucie precyzyjny strzał oddał Ellis Simms, a osiem minut później Callum O'Har zmniejszyli różnicę do minimum.

W doliczonym czasie gry drugiej połowy mistrzowski klub wyrównał i zarządził dogrywkę – w 90+5 minucie rzut karny wykorzystał < strong>Hadji Wright .

W dogrywce zespoły nie zdobyły żadnej bramki. W ciągu 120+1 minuty Coventry City było bliskie zapewnienia sobie miejsca w finale, jednak po analizie VAR bramka Victora Thorpe’a nie została uznana z powodu spalonego.

Dlatego kluby czekały rzuty karne, w których Gracze Manchesteru United pokazali się lepiej, wykorzystując cztery z pięciu strzałów. Przeciwnik dwukrotnie popełnił jednak błąd, pozbawiając się możliwości gry w finale Pucharu Anglii.

Recenzja meczu „Coventry City” – „Manchester United”

W finale Pucharu Anglii Czerwone Diabły zmierzą się z Manchesterem City, które w pierwszym półfinale zwalczyło Ukraiński skrzydłowy Michaił Mudryk z Chelsea (1:0).

Finał Pucharu Anglii odbędzie się 25 maja na Wembley. Obecnym posiadaczem trofeum jest Manchester City. W ubiegłym roku drużyna Guardioli pokonała w finale Manchester United 2:1.