Błąd Lunina i nieuznany gol: Real Madryt wywalczył zwycięstwo nad Barceloną w El Classico (wideo)

Gol Bellinghama w doliczonym czasie gry pozwolił Madrytowi zatriumfować w spektakularnym meczu z Katalończykami .< /strong>

Real MadrytUkraiński bramkarz Andrey Lunin pokonał Barcelonę w centralnym meczu 32. rundy hiszpańskiej La Liga. El Classico na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie zakończyło się wynikiem 3:2.

Katalończycy wyszli na prowadzenie już na początku meczu. W 6. minucie Lunin popełnił błąd po wyjściu z rzutu rożnego Raphhinhy, pozwalając Andreasowi Christensenowi z dalekiego słupka skierować piłkę głową do bramki.

W 18. minucie Los Blancos odnieśli zwycięstwo. Winicjusz Juniorzdobył rzut karny przyznany przez sędziego za faul Pau Kubarsiego przeciwko Lucasowi Vazquezowi w polu karnym Blue Garnet.

W 28. minucie doszło do kolejnego dość kontrowersyjnego epizodu w meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej flanki 16-letni skrzydłowy Blaugranas Lamin Yamal uderzył w najbliższy słupek, ale Lunin uratował Royal Club wybijając piłkę prosto z linii bramkowej.

Sędziowie asystenci wideo (VAR) długo oglądali powtórki, próbując ustalić, czy piłka przekroczyła linię bramkową Realu. To zadanie utrudniał im fakt, że w mistrzostwach Hiszpanii wciąż nie ma systemu automatycznego wykrywania, kiedy piłka przekroczy linię bramkową. Sędziowie zdecydowali jednak na korzyść madryckiego klubu i nie uznali gola.