Odzyskała pięć punktów meczowych: Kostiuk odniósł bardzo trudne zwycięstwo nad siódmą rakietą świata w Stuttgarcie

Marta pokonała tenisistkę z pierwszej 10-tki światowych rankingów o tytuł piąty raz w karierze

Ukraińska tenisistka Marta Kostyuk (27. miejsce w WTA) pokonała Chińczyka Zheng Qingwen (7. miejsce). WTA) w drugiej rundzie turnieju WTA 500 w Stuttgarcie.

Mecz trwał 2 godziny 42 minuty i zakończył się zwycięstwem 21-letniego mieszkańca Kijowa w trzech setach – 6:2 , 4:6, 7:5.

W decydującej trzeciej partii Kostiuk przegrał mecz wynikiem 4:5. Chinka miała na swoim podaniu 5 punktów meczowych, ale Ukrainka zdołała je wszystkie odzyskać i ostatecznie zwyciężyła.

W trakcie meczu Kostiuk zaserwował 3 razy, popełnił 8 podwójnych błędów i wykorzystał 4 z 14 break pointów.

„Nie wierzyłam, że uda mi się wygrać ten mecz. Wszystkie punkty meczowe były niesamowite. Może trochę zasłużyłam (zwycięstwo – ok.)” – powiedziała Marta w wywiadzie dla na kort po meczu.

Dla Kostyuk to piąte zwycięstwo w karierze nad tenisistką z pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym roku Marta zrobiła to po raz drugi: na turnieju w San Diego w półfinale pokonała piątą w rankingu WTA Amerykankę Jessicę Pegulę.

W ćwierćfinale zawodów w Stuttgarcie przeciwnikiem Kostyuka będzie trzeci rozstawiony w turnieju Amerykanin Cori Gauff.

Zasubskrybuj kanały TSN.ua na Telegramie i Viberze, a także strony TSN.ua i TSN Prosport na Facebooku .