Site icon GEO Polityka

Naukowcy potwierdzili istnienie „wampirów”: dane badawcze

Twitter LinkedIn

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Washington State University (WSU) potwierdziło istnienie na Ziemi organizmów mających cechy wampiry.

< p>Taką informację podał Daily Mail – podaje URA-Inform.  

Naukowcy odkryli w szczególności bakterie żywiące się ludzką krwią. Te mikroorganizmy, w szczególności salmonella i E. coli, które powodują zatrucia pokarmowe, są w stanie przedostać się z jelit do krwi, gdzie stają się potencjalnie śmiertelne.

Naukowcy odkryli, że przyczyną takiego zachowania bakterii jest ich zdolność do wyszukiwania i spożywania surowicy. płynna część krwi bogata w składniki odżywcze. Te mikroorganizmy potrafią wykryć surowicę nawet przez najmniejsze skaleczenia układu trawiennego, co czasami prowadzi do śmiertelnej posocznicy u osób cierpiących na pewne choroby zapalne.

Naukowcy z Washington State University odkryli, że te rekinopodobne bakterie wampirów potrafią czuć bardzo mała ilość krwi w dużej ilości wody. Zatem nawet niewielka ilość krwi w jelitach może przyciągnąć ich uwagę i sprowokować ruch do źródła.

Według profesora Ardena Beilinka, profesora WSU College of Veterinary Medicine, nowe odkrycie może pomóc w opracowaniu nowych metod leczenia, które będą skuteczne zapobiegać rozwojowi sepsy. Zastosowanie najnowocześniejszych mikroskopów umożliwiło szczegółowe obserwacje reakcji bakterii na surowicę wprowadzoną do jelit oraz identyfikację receptorów, które pozwalają im ją wyczuwać i przemieszczać się w jej stronę.

Przypomnijmy, o czym wspominaliśmy wcześniej, o Saharze: jaka jest jej głębokość i co kryje się pod tonami piasku.

Źródło informacji

Exit mobile version