Site icon GEO Polityka

MFW: Bitcoin stał się najpopularniejszym instrumentem w warunkach niestabilności finansowej

Eksperci Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) stwierdzili, że mieszkańcy krajów o restrykcyjnych przepisach finansowych coraz częściej starają się bezpieczne transakcje Transakcje transgraniczne zwracają się w stronę Bitcoina.

W warunkach niestabilności finansowej pierwsza kryptowaluta działa jako narzędzie zachowania bogactwa i środek dokonywania płatności. Mieszkańcy krajów rozwijających się używają bitcoinów do ominięcia kontroli kapitałowej tradycyjnych systemów bankowych i organów podatkowych. Zwłaszcza w regionach, w których ludzie doświadczają trudności gospodarczych.

Bitcoin nie jest już inwestycją czysto spekulacyjną. Największa kryptowaluta harmonijnie wkomponowała się w codzienne transakcje finansowe i stała się przepustką do operacji na globalnym rynku finansowym – twierdzi MFW.

„Transakcje Bitcoinem umożliwiają mieszkańcom krajów o wysokiej inflacji stabilizację oszczędności i uczestnictwo w handlu światowym na warunkach, które nie są możliwe w przypadku walut lokalnych. Jednak brak nadzoru i anonimowości zapewnianej przez Bitcoin może skomplikować wysiłki organów regulacyjnych mające na celu monitorowanie i kontrolę transakcji w celu zapobiegania nielegalnym działaniom, takim jak pranie pieniędzy.

MFW uważa, że ​​społeczność międzynarodowa powinna dojść do jednolitych ram regulacyjnych obejmujących unikalne aspekty aktywów cyfrowych. Ponieważ takie środki nie tylko pomogą złagodzić ryzyko regulacyjne, ale pozwolą im skorzystać z zalet walut cyfrowych, zwłaszcza jako narzędzi wolności gospodarczej.

Wcześniej przedstawiciele Międzynarodowego Funduszu Walutowego informowali, że banki centralne sześciu krajów Afryki Subsaharyjskiej (region Afryki Subsaharyjskiej) są gotowe do uruchomienia własnych walut cyfrowych do 2028 roku.

Источник: bits.media

Exit mobile version