Site icon GEO Polityka

Bardziej niebezpieczne niż nuklearne: Korea Północna tworzy broń biologiczną

Twitter LinkedIn

Korea Północna tworzy spraye bakteryjne i wstrzykiwacze z trucizną, które mogą przenosić śmiertelne choroby, takie jak ospa i wąglik.

< p>Informację tę podał dziennik The Sun, powołując się na wywiad USA, podaje URA-Inform.

W szczególności raport Departamentu Stanu USA stwierdza, że ​​KRLD realizuje na poziomie krajowym program ukierunkowanej ofensywnej broni biologicznej.  Posiada również techniczną zdolność do wytwarzania bakterii, wirusów i toksyn, które można wykorzystać jako czynniki biologiczne do celów wojskowych.

„Pjongjang jest prawdopodobnie w stanie uzbroić chemiczne środki bojowe w niekonwencjonalne systemy, takie jak rozpylacze i urządzenia do wstrzykiwania trucizn, które KRLD wykorzystuje do przenoszenia broni chemicznej i które mogą być wykorzystywane do tajnego dostarczania bojowych środków chemicznych” ;, & 8212; jak czytamy w raporcie.

Kilku ekspertów Departamentu Stanu USA monitorujących przestrzeganie przez zagraniczne rządy przepisów dotyczących broni, ostrzegła, że ​​broń biologiczna może być bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna.

Wywiad USA ustalił, że Korea Północna posiada w swoim arsenale broń biologiczną od lat 60. XX wieku i że Korea Północna częściej używa broni biologicznej niż nuklearnej.

The Sun pisze, że największym problemem jest to, że Korea Północna ma zdolność przemysłową do masowej produkcji tej broni, a następnie rozprzestrzeniania jej za pomocą rakiet, dronów, samolotów i pistoletów natryskowych.

„Chociaż programy nuklearne można śledzić na podstawie liczby testów nuklearnych i powodzenia testów rakietowych , tworzenie broni i hodowanie mikroorganizmów chorobotwórczych mogą pozostać niewidoczne za zamkniętymi drzwiami. Co więcej, sprzęt używany do produkcji broni biologicznej ma często podwójne zastosowanie w rolnictwie, co praktycznie uniemożliwia zewnętrzne monitorowanie i weryfikację, wynika z raportu Departamentu Stanu USA.

Przypominamy, że wcześniej informowano, że Ukraina może przekroczyć nuklearną „czerwoną linię” Putina: szczegóły podały media.

Źródło informacji

Exit mobile version