Site icon GEO Polityka

ZSU udaremniło szereg prób rosyjskiej ofensywy pod Siwerską: mapy ISW

Rosyjskie wojska niedawno przedarły się przez linię zalewową przy pierwszym wejściu i wyjściu z Awdijiwki. ZSU zostało pokonane przez grupę Rosjan w ataku pod Siwierskiem, którzy zdobyli ich sprzęt.

RBC-Ukraina informuje o tym w wiadomościach dla Instytutu Wojny Zagranicznej (ISW).

Operacja nr 1 – obwód ługański

Toczyły się walki cenowe o Posi:

Operacja nr 2 – obwód doniecki

Zadarzenia bojowe:

Za osłonami ISW wojska rosyjskie wzmogły się tempo i skalę zmechanizowanych ofensyw w całym obwodzie donieckim w Berezny i Kwitnej 2024, ale nie zebrano jeszcze nikogo, kto mógłby wcześniej zejść bezpośrednio z Bachmuta do Siwierskiego.

Ukraiński obserwator wojskowy Jurij Butusow oświadczył w 17. kwarcie, że siły ukraińskie straciły niedawno kilka rosyjskich czołgów T-80 i sześć bojowych wozów opancerzonych MT-LB (BMP) w godzinie rosyjskich prób przedostania się przez Ukrainę. Ta obrona jest w drodze do Siwerskiej w pobliżu Wierchnyokamyanskiego i Zołotarivki.< /p>

zanim Usiedliśmy na pivniychach zejście z Hourly Yar i kontynuacja działań ofensywnych w tym rejonie w 17. kwadrze.

Walki miały miejsce:

Przedstawiciel ukraińskiej zgrupowanej armii „Chortycja” podpułkownik Nazar Wołoszyn oświadczył, że wojska rosyjskie atakują małymi grupami szturmowymi w rejonie Czasowego Jaru, a Wikory wszędzie maszeruje w celu szybkiego przeniesienia i zniszczenia pożądania na obszarach działań wojennych .

Oddziały rosyjskie wyszły niedawno z Awdijówki i kontynuowały działania ofensywne, przy których obwodach z 17. kwartału.

Nagranie wideo z geolokalizacją, opublikowane w 17. kwartale, pokazuje, że wojska rosyjskie niedawno przedarły się przez linię ratowniczą na dzienny marsz inny (w celu wieczornego wejścia z Awdijówki).

Z innego nagrania wideo z geolokalizacją, opublikowanego w 14. kwartale wynika, że ​​wojska rosyjskie przedostały się niedawno pomiędzy wejściową częścią Orłówki (przy wjeździe do Awdijówki).

Bojovi d ii trivali:

Wojska rosyjskie pojawiły się niedawno po wkroczeniu do Doniecka, a w 17. kwartale kontynuowały działania ofensywne po wkroczeniu do Doniecka.

Siły zbrojne walczyły:

Również w 17. kwartale w pobliżu kordonu Doniecka i W rejonie Zaporoża toczyły się walki pozycyjne.

„Wszystko jasne”

Walki pozycyjne toczyły się na końcu obwodu zaporoskiego w 17. kwarcie, jednak na froncie nie stwierdzono żadnych potwierdzonych zmian.

< p>Walki pozycyjne toczyły się:

17 kwatera Na lewej brzozie obwodu chersońskiego toczyły się walki pozycyjne, m.in. w rejonie Krinek, ale na froncie nie było potwierdzonych zmian linia.

Warunki i ważne informacje dotyczące wojny rosyjskiej Przeczytaj przeciwko Ukrainie na kanale RBC-Ukraina w Telegramie

Exit mobile version