Site icon GEO Polityka

W Niemczech aresztowano dwóch rosyjskich agentów przygotowujących sabotaż na obiektach wojskowych

Niemiecka prokuratura aresztowała dwóch agentów państwa agresora, którzy przygotowywali na terenie Niemiec akcje dywersyjne mające na celu zakłócenie dostarczania pomocy wojskowej dla Ukrainy.

11 0

Zdjęcie – reuters.com

W Niemczech dwóch obywateli Niemiec i Federacji Rosyjskiej zostali aresztowani pod zarzutem przygotowywania sabotażu na terenie krajowych obiektów wojskowych na zlecenie rosyjskich tajnych służb, mającego na celu przerwanie wsparcia wojskowego dla Ukrainy.

Funkcjonariusze organów ścigania przeprowadzili przeszukania w ich domach i miejscach pracy, Jak podaje NBN, powołując się na Kreschatica.

W oświadczeniu niemieckiej Prokuratury Federalnej podano, że podejrzany Dieter S. od października ubiegłego roku rozmawiał o akcjach dywersyjnych w Niemczech z osobą powiązaną z tajne służby państwa terrorystycznego. Inny podejrzany, Alexander J., pomógł mu szpiegować na rzecz Federacji Rosyjskiej.

Odnotowuje się, że Dieter S. miał zamiar podpalić i wysadzić obiekty wojskowe, w tym kontrolowane przez siły amerykańskie. Rosyjski agent fotografował i filmował sprzęt i pojazdy wojskowe.

Wcześniej w Berlinie powiedzieli, co znajdzie się w nowym pakiecie niemieckiej pomocy wojskowej dla Sił Zbrojnych Ukrainy.

nbnews.com.ua

Exit mobile version