Site icon GEO Polityka

Fineqia International: „Górnicy Bitcoina zmuszeni są szukać tańszych źródeł energii elektrycznej”

Analityk z Fineqia International ogłosił, że nadchodzący halving Bitcoina będzie miał pozytywny wpływ na przyjazność dla środowiska górnictwo.

Według Matteo Greco, dzięki halvingowi sieć Bitcoin stanie się bardziej zrównoważona i przyjazna dla środowiska. Fineqia International uważa, że ​​górnicy będą zmuszeni przejść na odnawialne źródła energii elektrycznej:

„Halving zmusza górników do optymalizacji efektywności kapitałowej i poszukiwania bardziej przystępnych cenowo i zrównoważonych źródeł energii elektrycznej.”

Sam mechanizm wydobycia Bitcoina ma na celu zwiększenie efektywności wykorzystania zasobów energii i bezpieczeństwa sieci – przypomina ekspert. W styczniu 2024 r. udział energię ze źródeł odnawialnych w wydobywaniu kryptowalut oszacowano na 54,5%. W 2023 roku liczba ta wzrosła o 3,6%. 

Współzałożyciel CH4-Capital, Daniel Batten, uważa, że ​​w górnictwie kryptowalut zachodzą fundamentalne zmiany: górnicy masowo rezygnują z elektrowni węglowych i przechodzą na elektrownie wodne.

Wcześniej dyrektor ds. rozwoju cyfrowego Marathon, Adam Swick, powiedział, że górnicy Bitcoina polują na pierwszy blok po nadchodzącym halvingu, który zawiera „epicki Satoshi”.

Источник: bits.media

Exit mobile version