„Benfica” z Trubinem przegrała z „Marsylią” w rzutach karnych i odpadła z Ligi Europy (wideo)

"Orły” w rewanżu ponieśli minimalną porażkę, po której przegrali także w serii 11-metrowych kopnięć.

BenficaUkraiński bramkarz Anatolij Trubin przegrał na wyjeździe doMarsylii”w rewanżu 1/4 finału Ligi Europy. Mecz na stadionie Velodrome w Mersal zakończył się wynikiem 1:0.

W pierwszym meczu Benfica pokonała u siebie Marsylię wynikiem 2:1. W rewanżu Prowansalczycy strzelili gola w 79. minucie – Faris Mumbanya.

W ten sposób łączny wynik wyniósł 2:2, a mecz zakończył się dogrywką, w której zespoły nie były w stanie strzelać sobie nawzajem bramek. O losach półfinału zadecydowały więc rzuty karne, w których zawodnicy francuskiego klubu wykazali się większą precyzją – 4:2.

Trubin znalazł się w wyjściowym składzie „Orłów ” i rozegrał cały mecz. Ukraiński bramkarz nie był w stanie obronić żadnego z czterech strzałów w serii rzutów karnych.

Recenzja meczu „Marsylia” – „Benfica”

Will dodamy wkrótce

W półfinale Marsylia zmierzy się z Atalantą, która sensacyjnie wyeliminowała Liverpool z turnieju w ćwierćfinale.

Drugi bilet do Ligi Europy. finał rozegrają Bayer Leverkusen i Roma, które w ćwierćfinale pokonały odpowiednio West Ham i Milan.

Pierwsze mecze półfinału Ligi Europy zaplanowano na 2 maja, rewanże 9 maja. Finał turnieju odbędzie się 22 maja w Dublinie w Irlandii na stadionie Aviva.

Zasubskrybuj kanały TSN.ua na Telegramie i Viberze, a także strony TSN.ua i TSN Prosport na Facebooku.