„Real” z Luninem pokonał „Manchester City” w rzutach karnych i dotarł do półfinału Ligi Mistrzów (wideo)

W półfinale „kremka” zmierzą swoje siły z Bayernem.

Real MadrytUkraiński bramkarz Andriej Łunin pokonał Manchester Cityw rewanżowym 1/4 finału Liga Mistrzów. Główny i dodatkowy czas meczu na stadionie Etihad w Manchesterze zakończył się wynikiem 1:1, a hiszpański klub zwyciężył w rzutach karnych.

Podopieczni Carlo Ancelottiego objęli prowadzenie już na początku meczu. W 12. minucie Rodrigo po dośrodkowaniu Viniciusa Juniora z prawej flanki, pozostawiony bez obrony w środku pola karnego, pokonał Edersona już w drugiej próbie.

Po stracie bramki podopieczni Pepa Guardioli cały czas atakowali, zaś Real był całkowicie skupiony na obronie. Przez długi czas „Klub Królewski” wytrzymywał presję przeciwnika, ale mimo to „mieszczanie” zdołali odrobić straty.

W 76. minucie dośrodkowanie Jeremy’ego Doku z lewej flanki było zatrzymany przez Antonio Rudigera, ale finiszem był Kevin De Bruynemocny strzał pod poprzeczką bramki Lunina.

Ponieważ w pierwszym meczu w Madrycie „kremowi” i „obywatele” również nie wyłonili zwycięzcy (3:3), po czym suma obu spotkań wyniosła 4:4.

W meczu doszło do dogrywki, w której klubom nie udało się wyłonić najsilniejszego. W konsekwencji o tym, kto dostał bilet do półfinału, decydowały rzuty karne, w których bardziej celni byli piłkarze Realu Madryt.

W serii rzutów karnych Lunin dwukrotnie obronił i pomógł jego zespół dociera do półfinału Ligi Mistrzów.

< strong>Recenzja meczu „Manchester City” – „Real”

Zostanie dodane wkrótce.

Przypomnijmy, że w półfinale Ligi Mistrzów klub madrycki spotka się z Bayernem Monachium”, który w 1/4 finału wyprzedził londyński Arsenal Ukraińca Aleksandra Zinczenki (2:2, 1: 0).

Pozostała para półfinalistów najbardziej prestiżowego Pucharu Europy to PSG i Borussia Dortmund.

Subskrybuj kanały TSN.ua w Telegramie i Viberze jako strony TSN.ua i TSN Prosport na Facebooku.