PSG powróciło do gry w przewadze przeciwko Barcelonie i dotarło do półfinału Ligi Mistrzów (wideo)

Usunięcie Ronalda Araujo pomogło paryżanom odwrócić losy meczu i osiągnąć zamierzony cel.

Francuska PSG pokonała hiszpańską Barcelonę w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Mecz na Estadio Olimpico w Barcelonie zakończył się wynikiem 1:4.

Zespół Xaviego objął prowadzenie w 12. minucie meczu – Rafinha mocny>spoza bramki bramkarza posłał piłkę do siatki po świetnym solowym podaniu i dośrodkowaniu z prawej flanki Lamina Yamala.

Od pierwszego meczu w Paryżu katalońska drużyna pokonała francuski klub wynik 3:2, po czym po szybkim golu handicap Blaugranas wzrósł do dwóch bramek.

Jednak w 29. minucie zaczęły się kłopoty Blaugranas – Ronald Araujosfaulował Bradleya Barcola przed własnym polem karnym i otrzymał czerwoną kartkę, pozostawiając Barcelonę w mniejszości.

Przed przerwą zespół Luisa Enrique wykorzystał przewagę liczebną i zmniejszył przewagę do minimum w pojedynku na dwa mecze – Barcol dośrodkował z lewej flanki, a Ousmane Dembele trafił w poprzeczkę w dalszy słupek.

W drugiej połowie goście wywierali presję na przeciwniku. W 54. minucie Vitinha strzelił w dalszy dolny róg spoza pola karnego, przywracając parytet w dwumeczu.

W 59. minucie Joao Cancelo powalił Dembele we własnym polu karnym, a Kylian Mbappe wykorzystał rzut karny.

Pod koniec meczu Paryżanie ostatecznie rozwiali kwestię tego, kto zakwalifikuje się do następnej rundy. W 89. minucie Mbappe w kontrataku zdobył podwójną bramkę.

W ten sposób PSG pokonało w dwumeczu Barcelonę 6:4 i awansowało do półfinału Ligi Mistrzów.

< strong>Recenzja meczu „Barcelona” – PSG

W półfinale W Lidze Mistrzów Paryżanie zmierzą się z Dortmundową Borussią, która w drugim ćwierćfinale wyeliminowała Atlético Madryt. Drugą parą 1/2 finału zostaną zwycięzcy konfrontacji „Manchester City” – „Real” i „Bayern” – „Arsenal”.

Zasubskrybuj kanały TSN.ua w Telegramie i Viberze, a także strony TSN.ua i TSN Prosport na Facebooku.