Site icon GEO Polityka

Numer jeden w leczeniu cukrzycy: nazywa się owsiankę obniżającą ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi

Lekarze zalecają spożywanie tej pełnoziarnistej owsianki, aby skuteczniej kontrolować poziom cukru w ​​organizmie krwi.

Zwykle w przypadku cukrzycy wyklucza się z diety pokarmy zawierające węglowodany. Chociaż lekarze nie zalecają tego. Sugerują dodawanie do posiłków pokarmów zawierających wystarczającą ilość błonnika. Należą do nich owsianka pęczak perłowa, która może obniżyć ciśnienie krwi i normalizować poziom cukru.

Dlaczego jęczmień jest idealny do obniżania poziomu cukru we krwi

Jęczmień ma podobną wartość odżywczą do owsa, dlatego sprzyja szybkiej utracie wagi, obniżaniu ciśnienia krwi i poziomu cukru we krwi. Kasza jęczmienna zawiera białko, sód, potas, fosfor i magnez, dlatego wyjątkowo pozytywnie wpływa na organizm osób mających problem z wysokim poziomem cukru.

Dzięki zawartości błonnika kasza pęczaczna tworzy gęsty żel w jelitach, który ogranicza wchłanianie glukozy i zapobiega nagłym skokom poziomu cukru i ciśnienia krwi. Jęczmień zawiera także beta-glukan, który pomaga zwiększyć poziom hemoglobiny.

Kasza jęczmienna jest bogata w przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać przewlekłe stany zapalne w organizmie, które wywołują rozwój cukrzycy i powodują jej powikłania. Jęczmień zawiera także kwas fenolowy, flawonoidy i witaminę E, które zapobiegają nowotworom i rozwojowi chorób układu krążenia.

Jakie jeszcze zalety owsianki pęczak perłowy: kto nie powinien jej jeść

Jęczmień zawiera naturalny antybiotyk – hordecyna, która pomaga redukować stany zapalne w organizmie. Również wywar ze zbóż i kaszy pęczmiennej pomaga wyrównać procesy zapalne w jelitach i żołądku oraz hamuje rozwój chorobotwórczej mikroflory. Zboża normalizują pracę jelit, żołądka, nerek i wątroby, pomagają przy zapaleniu stawów i zapaleniu wątroby.

Ponieważ jęczmień perłowy zawiera gluten, nie należy go spożywać, jeśli cierpisz na choroby autoimmunologiczne. Nie powinny jej spożywać także osoby cierpiące na zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Przeczytaj także:

Naukowcy i lekarze zalecają zastępowanie tej ryby czerwonego mięsa , a oto dlaczego

Jak żyć dłużej: wymieniono najbardziej dostępne metody codziennej aktywności, które dodają życiu trzy lata

Dlaczego nie warto rezygnować z ziemniaków: naukowcy odkryli wymieniłem 5 powodów

tsn.ua

Exit mobile version