Site icon GEO Polityka

Straty górników po halvingu Bitcoina mogą sięgnąć 10 miliardów dolarów – eksperci

Halfving Bitcoina, gdy pozostało mniej niż 1000 bloków, może spowodować straty dla firm wydobywczych w wysokości 10 miliardów dolarów, zauważają to analitycy, pisze Incrypted, podając link do Bloomberga.

< /p> < p style="text-align: center;">Zasubskrybuj kanał Telegramu „Ministerstwo Finansów”: główne wiadomości finansowe

Oczekiwanie na halving

Jedno z kluczowych wydarzeń 2024 roku, które prawdopodobnie odbędzie się 20 kwietnia, jak podaje portal BitcoinBlockHalf. Po halvingu nagroda za wydobyty blok Bitcoin zostanie zmniejszona z 6,25 BTC do 3,125 BTC.

Biorąc pod uwagę obecną cenę pierwszej kryptowaluty, branża straci w ciągu roku około 10 miliardów dolarów, zauważyli eksperci.

Aby zmniejszyć straty wynikające z halvingu Bitcoina, Marathon Digital, CleanSpark, Phoenix Group i inni górnicy zainwestowali w nowy sprzęt i skupił się na zwiększaniu mocy produkcyjnych poprzez przejmowanie małych konkurentów.

„To ostatnia szansa dla górników na osiągnięcie jak największych zysków, zanim ich działalność ucierpi. W miarę ogólnego spadku przychodów strategiczna reakcja każdego górnika i sposób, w jaki się dostosuje, może zadecydować o tym, kto wyjdzie na prowadzenie, a kto zostanie w tyle” – powiedział analityk CoinShares Matthew Kimmell.

Statystycznie górnicy wydobywają 144 bloków dziennie. Oznacza to, że mniej więcej co 10 minut ktoś przetwarza jeden blok pierwszej kryptowaluty.

Według The MinerMag firmy wydobywcze generują około 20% mocy wydobywczych, podczas gdy większość rynku zajmują górnicy prywatni. Analitycy twierdzą, że ta ostatnia może ponieść poważne szkody w wyniku halvingu.

Wyjaśniają to faktem, że prywatni górnicy muszą pozyskać finansowanie dłużne lub kapitał wysokiego ryzyka, aby pokryć swoje potrzeby, podczas gdy spółki publiczne mogą to zrobić poprzez sprzedaż akcji.

Warto zauważyć, że na tle tego wydarzenia wolumen krótkich pozycji na akcjach 15 największych spółek wydobywczych wyniósł około 2 miliardy dolarów. Tym samym wielu traderów spodziewa się spadku wartość papierów wartościowych górników Bitcoin.

< img title="Straty górników po halvingu Bitcoina mogą sięgnąć 10 miliardów dolarów - eksperci" src="/wp-content/uploads/2024/04/c58b83f6c2a90cd1de1c1a86aabcd4c3. jpg" alt="Straty górników po halvingu Bitcoina mogą sięgnąć 10 miliardów dolarów - eksperci " />

Według analityków JPMorgan halving może doprowadzić do spadku ceny pierwszej kryptowaluty do 42 tys. dolarów. Przedstawiciele giełdy Coinbase również wyraziła wątpliwości co do oczekiwanego wzrostu Bitcoina po zmniejszeniu jego produkcji o połowę.

minfin.com.ua

Exit mobile version