Site icon GEO Polityka

Syrski ujawnił przyczyny znacznej eskalacji sytuacji na froncie wschodnim

W ciągu ostatnich kilku dni sytuacja bojowa na kilku kierunkach frontu wschodniego weszła w bardziej aktywną fazę.

11 0

Zdjęcie – facebook.com/GeneralStaff. uu

NBN pisze o tym, że rosyjska armia okupacyjna gwałtownie zintensyfikowała działania ofensywne po oczekiwaniu na zakończenie pseudowyborów prezydenckich w Federacji Rosyjskiej, powołując się na oficjalny kanał Telegramu Naczelnego Wodza Sił Zbrojnych RP Ukraina Aleksander Syrski.

Według Syrskiego, obecnie najeźdźcy aktywnie atakują pozycje Sił Obronnych na kierunkach Limańskiego i Bachmuckiego, wrzucając do bojowych grup szturmowych wspieranych przez pojazdy opancerzone oraz na kierunku Pokrowskiego , najeźdźcy próbują przebić się przez obronę Sił Zbrojnych Ukrainy, wykorzystując dziesiątki czołgów i bojowych wozów piechoty.

< p>Jak się okazało, tak zauważalnej aktywizacji armii Putina sprzyjało panowanie ciepłej i suchej pogody, która sprawiła, że ​​duża część terenów otwartych była „dostępna dla czołgów”. Dodatkowo pomimo znacznych strat „wyzwoliciele” wzmacniają ofensywę, wykorzystując świeże jednostki w pojazdach opancerzonych, dlatego od czasu do czasu osiągają sukces taktyczny.

Również dla zdobycia przewagi technicznej nad siły wroga, Siły Zbrojne Ukrainy Brak zaawansowanych technologicznie systemów uzbrojenia, które pozwoliłyby obrońcom „pokonać większego wroga”, tworząc „warunki do przechwycenia inicjatywy strategicznej”.

Drugi co do wielkości poważnym problemem jest konieczność jakościowego podniesienia poziomu wyszkolenia personelu wojskowego, w szczególności jednostek piechoty, tak aby mógł on jak najefektywniej wykorzystać pełny potencjał sprzętu wojskowego i zachodniego uzbrojenia.

< p>Wcześniej pisaliśmy, że Łukaszenka wyjaśnił, dlaczego Białoruś nie będzie walczyć z Ukrainą.

nbnews.com.ua

Exit mobile version