Site icon GEO Polityka

Gumenyuk opowiedział o sytuacji w Rabotino, tłumacząc bezużyteczność nowej taktyki okupantów (mapa)

Rosyjska armia podboju od dłuższego czasu zabiega o przejęcie w obwodzie zaporożskim tzw. „wysu Rabotyńskiego”, który w 2023 roku został zajęty przez obrońców naszego kraju.< /h2> 11 0

Zdjęcie – facebook.com/GeneralStaff.ua

O tym, że na tym etapie armia Putina zaktualizowała swoje podejście do taktyki, rozpraszając swoje jednostki w przestrzeni pomiędzy wsią Rabotino, wyzwoloną podczas kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy ubiegłego lata, a wsią Werbowoje, – pisze NBN, cytując wyjaśnienia prelegenta OK Południe Natalii Gumenyuk, wykonane podczas teletonu na kanale TSN YouTube.

Według Gumenyuka, stosując takie stosunkowo nowe metody szturmu, wrogowie próbują sprawdzić siłę pozycji obronnych ukraińskich obrońców, co, jak się okazało, dzieje się na niemal każdym odcinku frontu w kierunku Zaporoża.

Z wyjątkiem tego, że rosyjskie grupy dywersyjne i rozpoznawcze nie ustają w próbach „infiltracji” Rabotino i dopiero po wejściu do wsi „pilnują, aby nie byli mile widziani”, po czym natychmiast się zwijają i całkowicie „spakowani” szybko wracają na swoje pierwotne pozycje, jeśli „nadal mogą odejść”.

Fotografia `8212; deepstatemap.live

Wcześniej pisaliśmy o tym, że w OK „Południe” ujawniło, co jest „zwiastunem” masowych ataków najeźdźców na Ukrainę.

nbnews.com.ua

Exit mobile version