Senatorka z Tennessee Marsha Blackburn, republikanka opowiadająca się za ochroną konsumentów i prywatności, powiedziała, co dokładnie jej się podoba o Bitcoinie.
Na szczycie polityki Bitcoin Marsha Blackburn powiedziała, że w miarę upływu czasu ludzie czują się coraz bardziej komfortowo w posługiwaniu się kryptowalutami – w życiu codziennym dokonuje się coraz więcej transakcji, w których Bitcoin jest akceptowany jako płatność za towary lub usługi.
„Jest wiele rzeczy, które przyciągają mnie do Bitcoina. Przede wszystkim jest to wolność i prywatność. Zdecentralizowany charakter Bitcoina oznacza, że rząd nie ingeruje w finansową stronę życia ludzi, a to jest dla nich bardzo ważne” – powiedział Blackburn.
Senator jako przykład podał Afganistan, stwierdzając, że wielu mieszkańców tego kraju coraz mniej ufa strukturom rządowym i walutom państwowym. Ludzie chcą czegoś, co będzie dobrym i niezawodnym magazynem wartości. Dlatego Bitcoin jest dla nich doskonałą opcją, pozwalającą im kontrolować swoje fundusze. Ponadto Bitcoin jest łatwy w obsłudze, a to kolejna zaleta.
Blackburn stwierdził, że jednym z najpilniejszych problemów na Kapitolu jest wzrost opłat za przetwarzanie przekazów pieniężnych i transakcji płatniczych. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, jak drogie są dla nich karty kredytowe. To zmusza ich do zwrócenia się w stronę Bitcoina – dodał senator.
Przypomnijmy, że na początku roku republikańska członkini Senatu Arizony Wendy Rogers przedstawiła projekt ustawy uznającej Bitcoin za prawny środek płatniczy w tym stanie.
Источник: bits.media