Site icon GEO Polityka

Rada wyjaśniła, czy po przyjęciu ustawy „mobilizacyjnej” uchylający się od poboru zostaną deportowani na Ukrainę

Dzień wcześniej Sejmowa Komisja Obrony wprowadziła do projektu ustawy o mobilizacji dodatkowe ograniczenia, które przewidują zakaz wydawania paszportów, zarówno zagranicznych, jak i krajowych, jeżeli obywatel nie przedstawił rejestracji wojskowej dokumentów.

11 0

Zdjęcie – gettyimages.com

O o tym, dlaczego takie zmiany były wymagane w procedurze uzyskania usług konsularnych dla osób odpowiedzialnych za służbę wojskową, które opuściły kraj, pisze NBN , powołując się na wyjaśnienia członka komisji parlamentarnej ds. bezpieczeństwa narodowego i obrony oraz wywiadu Iriny Friz, zabrzmiały na kanale YouTube Radia Liberty.

Według Friza zapewnienie pełny zakres usług konsularnych będzie realizowany przez 2 miesiące od dnia wejścia w życie wyżej opisanej ustawy, przy jednoczesnym uaktualnieniu/weryfikacji danych osoby odpowiedzialnej za służbę wojskową.

Zatem obywatel w wieku poborowym będzie mógł w tym okresie przyjechać do służby konsularnej, a także zaktualizować informacje o sobie: wskazać miejsce pobytu i dane kontaktowe, aby Ministerstwo Obrony Narodowej i Sztab Generalny miały jasną informację pojęcia, ilu obywateli pozostaje za granicą, czyli nie planuje się przymusowej deportacji.

O tym, jak dowódca Ukraińskich Sił Lądowych komentował uchylanie się od TCC/SP i wyjaśniał potrzebę, nie jest planowana.

o mobilizację na Ukrainie.

nbnews.com.ua

Exit mobile version