W przededniu wyborów parlamentarnych obie główne partie polityczne w Korei Południowej obiecały lokalnym inwestorom uchwalenie przepisów co pobudziłoby rozwój branży kryptowalut.
Opozycyjna Partia Demokratyczna Republiki Korei jako pierwsza twierdzi, że umożliwi instytucjom finansowym uruchamianie funduszy typu spot Exchange (ETF) powiązanych z kryptowalutami. Fundusze ETF będą dostępne dla inwestorów detalicznych – ludzie będą mogli kupować akcje, będąc zwolnieni z podatku. W przypadku wygrania wyborów Demokraci zamierzają także rozszerzyć ulgi podatkowe dla inwestorów w kryptowaluty, a mianowicie: zwiększyć próg dochodu wolnego od podatku z transakcji kryptowalutami z 2,5 mln wonów (około 1845 dolarów) do 50 milionów wonów (około 36 927 dolarów) ).
W odpowiedzi rządząca Partia Władzy Ludowej obiecała skupić się na wzmocnieniu ochrony inwestorów kryptowalutowych i uwzględnić te środki w ustawodawstwie. Prorządowi politycy mówią, że od stycznia 2025 roku zniosą opodatkowanie inwestycji w kryptowaluty.
„Zarówno partie rządzące, jak i opozycja żywią złudzenie, że jeśli zwrócą swoją kampanię wyborczą na korzyść kryptowalut, przyciągną na swoją stronę więcej młodych wyborców” – profesor finansów cyfrowych na Uniwersytecie w Seulu szydzi Lee Byung-uk School of Integrated Science and Technology.
Na początku kwietnia południowokoreańskie agencje regulacyjne ogłosiły rychłe wprowadzenie bardziej rygorystycznych zasad notowania nowych altcoinów na scentralizowanych giełdach kryptowalut.
Источник: bits.media