Szachtar pokonał Rukha i został jedynym przywódcą UPL (wideo)

Dublet Bondarenko i gol Zubkowa pomogły Pitmenom zdobyć trzy punkty.

Szachtarpewnie pokonał Rukha w meczu 23. rundy ukraińskiej Premier League (UPL ). Mecz na Lwowskiej Arenie zakończył się wynikiem 3:1.

Klub Doniecka rozpoczął spotkanie dwoma szybkimi bramkami – Artem Bondarenko strzelił dublet. , zdobywając gola w 8. i 16. minucie. W obu przypadkach asystował mu Aleksander Zubkow.

W 36. minucie lwowskiej drużynie udało się zmniejszyć różnicę punktową dzięki wysiłkom brazylijski Talles. Ilya Kvasnitsa zaliczył asystę.

„Żółto-czarni” nie byli jednak w stanie uchronić się przed porażką. A zespół Marino Pusica w drugiej połowie rozwiał kwestię zwycięzcy, strzelając trzeciego gola. W 76. minucie Zubkow wykonał udany strzał kończący, dodając do swoich dwóch asyst gola.

Recenzja meczu „Szachtar” – „Rukh”

< p >Zostaną dodane wkrótce.

Dzięki temu zwycięstwu Szachtar (49 punktów) został jedynym liderem UPL. Zespół Doniecka ma teraz trzy punkty przewagi nad Krivbassem i także ma przed sobą jeden mecz. „Rukh” (39 punktów) jest na piątym miejscu.

W kolejnej rundzie Szachtar zmierzy się z Worsklą 14 kwietnia. Dzień wcześniej „Rukh” zmierzy swoje siły z „Krivbassem”.