Site icon GEO Polityka

Zakup dronów i elektronicznych systemów walki, walka z globalnym terroryzmem. Zełenski mówił o nowej Kwatery Głównej

Prezydent Wołodymyr Zełenski odbył dziś w 4. kwaterze spotkanie dowódcy Naczelnego Dowództwa. Rozmawialiśmy m.in. o aktualnej sytuacji na froncie, zakupie sił specjalnych i dronów oraz przeciwdziałaniu nalotom rosyjskich strażaków.

RBC-Ukraina informuje o tym w komunikatach wysyłanych do Szefowie władz kanału telegramowego.

< p>„Dowództwo. Głównym zaopatrzeniem jest front, bezzałogowe statki powietrzne, siły specjalne Reb i obrona przeciwtypowa” – napisał prezydent.

Zełenski zauważył, że w Komendzie Głównej wysłuchali zeznań naczelnego dowódcy ZSU, generała pułkownika Aleksandra Sirskiego, na temat sytuacji na ich podstawie bezpośrednio.

“Wyniki działań stabilizacyjnych, które ostatecznie doprowadziły do ​​konsolidacji rosyjskich okupantów. Dane wywiadowcze o dalszych planach wroga i naszych działaniach” – powiedział głowa państwa.

Również w Kwaterze Głównej byli na korzyść pogłosek ministra obrony Rustema Umerowa o kontraktach Vikonanny na zakup bezzałogowych statków powietrznych i elektronicznych systemów walki (EW). Poza tym mówiono także o przygotowaniu nowych celów.

„Po wydaniu instrukcji dotyczących wykonania podobnych wezwań do programu rakietowego” – powiedział Zełenski.

Dzisiaj w Stawce ten sam szef Sztabu Generalnego Anatolij Bargilewicz Dopow o walce z instrumentami rosyjskiego terroryzmu wojskowego.

“Wyniki wikoristannyi REB, mobilnych grup wojskowych i PPO. Poziom dalszego udoskonalenia naszej taktyki jest niski” – dodał prezydent.

Ostrzał Charkowa w 4. kwartale

Wcześniej informowaliśmy, że tej samej nocy rosyjskie myśliwce zaatakowały Charków przy użyciu dronów Shahed. Kilka UAV uszkodziło prywatne i bogate budynki mieszkalne. W godzinie drugiego uderzenia zginęło trzech wojowników, więc byli zajęci likwidacją dziedzictwa poprzedniego „napływu”. Podaje się, że w wyniku rosyjskiego ataku na Charków 12 zostało rannych, a 4 zmarły.

Jak zauważyło Siły Powietrzne ZSU, w nocy 4. kwadry nieprzyjaciel zaatakował Charków w tym rejonie z bojowymi UAV typu „Shahed-131/136” z obwodu kurskiego (RF). Usyogo nagrał starty 20 „shaheedów”. PPO zdobyło ich 11. Więcej szczegółów na temat wyników ataku można znaleźć w materiale RBC-Ukraina.

Prezydent Wołodymyr Zełenski zareagował na ostateczny atak okupantów na Charków. Głowa państwa stwierdził, że zwiększenie zdolności obrony antywojennej Ukrainy pomoże ratować życie i stwierdził, że takim atakom można przypisać „rosyjski terroryzm”.

Warunki i ważne informacje o wojnie Przeczytaj to przeciwko Ukrainie na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version