Site icon GEO Polityka

W marcu Rosjanie zmienili główny kierunek ataków na froncie: dane brytyjskiego wywiadu

Twitter LinkedIn

W marcu tego roku rosyjscy najeźdźcy najczęściej szturmowali osady na południowy zachód od Doniecka.

To informację przekazało brytyjskie Ministerstwo Obrony, powołując się na dane wywiadowcze, raporty URA-Inform.

Według wywiadu brytyjskiego na ten region doszło 38% wszystkich ataków armii rosyjskiej. Rosjanie nie dokonali jednak żadnych zauważalnych zdobyczy na tym obszarze.

„Liczba zgłoszonych rosyjskich ataków na całej linii frontu w marcu 2024 r. wyniosła 9 % niższy w porównaniu z lutym 2024 r., spadając z około 2340 do 2 120″, — jak napisano w raporcie.

Funkcjonariusze brytyjskiego wywiadu oszacowali, że liczba odnotowanych ataków w kierunku Awdijiwki stanowiła jedną trzecią wszystkich ataków w lutym, kiedy miasto zostało zajęte przez wojska rosyjskie, ale w w marcu spadła do jednej czwartej.

Jednocześnie liczba zarejestrowanych rosyjskich ataków na południowy zachód od Doniecka wzrosła z 721 w lutym do 806 w marcu, co stanowi 38% wszystkich ataków na froncie line.

„Pomimo tych wysiłków Rosja nie poczyniła znaczących postępów w tym obszarze i nadal walczy o małe osady, w tym Nowomikhajłowkę, Georgiewkę i Urozhainoje ”, ‚ zawarta w Ministerstwie Obrony Wielkiej Brytanii.

Przypominamy, że już wcześniej informowano, że przekona on Federację Rosyjską do negocjacji: Stoltenberg wskazał drogę do zakończenia wojny.

Źródło informacji

Exit mobile version