Site icon GEO Polityka

Świat przeszedł z okresu powojennego do okresu przedwojennego: wypowiedź szefa brytyjskiego Ministerstwa Obrony

Twitter LinkedIn

Brytyjski sekretarz obrony Grant Shapps powiedział, że świat przeszedł z epoki powojennej do ery przedwojennej.< /p>

Informacja ta została podana przez Telegraph, raporty URA-Inform.  

W dniu 75. rocznicy Sojuszu Północnoatlantyckiego Shapps powiedział, że Wielka Brytania „zawsze była główną siłą napędową” NATO i jest z tego dumna.

„Składanie hołdu przeszłości NATO to jednak za mało. Dziś musimy jeszcze raz pilnie pomyśleć o przyszłości Sojuszu. „Przenieśliśmy się ze świata powojennego do świata przedwojennego” – powiedział minister.

Grant Shapps zauważył, że demokracja jest pod bronią „złośliwych sił”, które jednoczą się .< /p>

„Rosja grozi naszym sąsiadom. Chiny stają się coraz bardziej agresywne. Iran wykorzystuje swoich pełnomocników do wywoływania chaosu w regionie od Bliskiego Wschodu po Cieśninę Jemeńską. A Korea Północna nieustannie pobrzękuje swoją nuklearną szablą”, „” powiedział.

W związku z tym minister wezwał do pilnego przemyślenia przyszłości NATO i podjęcia trzech działań: podwojenia wysiłków na rzecz wsparcia Ukrainy; zwiększyć wydatki na NATO i jego obronę; wzmocnić euroatlantycki sektor obronny.

Przypominamy, że wcześniej pojawiały się doniesienia o eskalacji Putina: Bloomberg powiedział, jakiego rodzaju wojnę chce prowadzić szef Federacji Rosyjskiej.

Źródło informacji

Exit mobile version