Site icon GEO Polityka

Standardy NATO: jakie są kryteria dla nowych członków i jak Ukraina je spełnia

Ukraina jest na dobrej drodze do maksymalnego zbliżenia się do standardów NATO. Ponadto nasz kraj znajduje się w niezwykle silnym obozie politycznym, obejmującym także państwa członkowskie, które zostały już przyjęte do Sojuszu.

W sprawie tego wydarzenia szef stałej delegacji Ukrainy przy NATO Zgromadzenie Parlamentarne Jegor Czernew w materiałach RBC-Ukraina „Obrona zbiorowa Jak narodziło się NATO i dlaczego członkostwo w Sojuszu jest ważne dla Ukrainy.”

Tym samym na stronie Departamentu Stanu USA znajdują się zasady, zgodnie z którymi nowi członkowie muszą spełniać określone minimalne kryteria, a sami:

Komentując żywienie, które nasz kraj spełnia kryteria, Egor Czerniew zauważył, że Ukraina jest na dobrej drodze, aby jak najbardziej zbliżyć się do tych standardów.

Jednocześnie szanuję to, że w w niektórych przypadkach wszystko opiera się na decyzjach politycznych członków Sojuszu.

Według słów Czerniewa, działania z ich strony zostały zaakceptowane przez całe państwo polityczno-gospodarcze, od razu dolną Ukrainę. A po wejściu dostosowano je do wewnętrznych standardów.

“Zdecydowanie mamy przed sobą długą drogę, ale na pewno nie to jest przyczyną opóźnienia w podjęciu decyzji o członkostwie w NATO. Nadal nie ma konsensusu wśród średnich uczestników”, mówi Vin.

Szanuj Varto, że kryteria są ważne, ale nie najważniejszy czynnik. Oczekuje się, że wszyscy członkowie przystąpią do bloku po przyjęciu nowego członka, a następnie złożą wniosek, który wymaga jednomyślnego uznania.

Droga Ukrainy do NATO

30 czerwca 2022 r. los dowiedział się, że Ukraina możliwie najszybciej składa wniosek o członkostwo w NATO. Ukraina zdecydowała się wycofać wniosek z Wilna przed wakacjami, ale nic się nie stało.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że Ukraina nie może przystąpić do Sojuszu do czasu zakończenia aktywnych walk ї.

Pod koniec opadania liści w 2023 r. Kijów przed przystąpieniem do NATO odrzucił zalecenia NATO. Oto, co wydarzyło się za workami na rzecz Ukrainy-NATO, spotkania, które odbyło się w Brukseli 29. liścia.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie. /p>

Exit mobile version