Site icon GEO Polityka

Głosowanie w sprawie pomocy dla Ukrainy w USA może zostać ponownie przełożone: jaki jest tego powód

Twitter LinkedIn

Spiker amerykańskiej Izby Reprezentantów Mike Johnson szuka sposobów na złagodzenie opozycji radykalnych Republikanów.

Taką informację podał Bloomberg, podaje URA-Inform.  

Dlatego głosowanie w sprawie pomocy dla Ukrainy raczej nie odbędzie się co najmniej do połowy kwietnia, a być może zostanie przesunięte. Do takiego wniosku doszli analitycy Bloomberga, powołując się na przywódców Partii Republikańskiej.

Stwierdzili, że zespół Johnsona nie podzielił się z republikańskimi prawodawcami szczegółowym planem pakietu pomocowego i wydaje się niezdecydowany, na jakie ustępstwa będzie zabiegał ze strony administracji prezydenta Joe Bidena. Utrudnia to spikerowi Izby uzyskanie poparcia na czas przed głosowaniem w przyszłym tygodniu.

Rzecznik Johnsona, Taylor Goalsey, powiedział, że obietnica mówcy dotycząca szybkich działań nie miała na celu wyznaczenia konkretnego terminu i że Johnson „171 ;słucha opinii członków partii' odnośnie planu. Nie podała więcej informacji na temat konsultacji z mówcą.

Dwóch urzędników przywódców Partii Republikańskiej powiedziało dziennikarzom, że nadal istnieje możliwość, że Johnson podejmie decyzję w sprawie planu pomocy dla Ukrainy w weekend i przyspieszy zatwierdzenie projektu w przyszłym tygodniu

Analitycy Bloomberga uważają jednak, że tak przyspieszony harmonogram może doprowadzić do niepowodzenia projektu ustawy, a także dalszej konfrontacji z twardogłowymi w Partii Republikańskiej.

Przypominamy, że wcześniej informowano, że NATO ma nową propozycję w sprawie Ukrainy: Stoltenberg powiedział, jak pomóc Kijowowi.

Źródło informacji

Exit mobile version