Site icon GEO Polityka

Eric Balchunas: „Wolumen obrotu ETF na rynku spot Bitcoin wyniósł w marcu 111 miliardów dolarów”

razy w porównaniu do lutego i wyniosła 111 miliardów dolarów.

Według Erica Balchunasa Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) stracił większość udziałów w rynku – odpływ kapitału z funduszu przekroczył 15 miliardów dolarów. Część tych środków przeniosła się do iShares Bitcoin Trust ( IBIT) od BlackRock. 

Analityk zauważył, że aktywność w sektorze zaczęła obecnie spadać, co najprawdopodobniej jest spowodowane spadkiem kursu Bitcoina oraz nadchodzący halving pierwszej kryptowaluty.

Biegły zauważył, że dodał do jego obliczenia trwały miesiące aż do stycznia 2024 r., kiedy inwestorom dostępny był wyłącznie fundusz Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), jeszcze nieprzekształcony w fundusz ETF. 

Dane z portalu The Block potwierdzają jego wnioski. Według nich w styczniu 2024 wolumen obrotu spotowymi ETF-ami na Bitcoin wyniósł 28,26 mld dolarów, w lutym – 42,21 mld dolarów, a w marcu – 110,71 mld dolarów:

Z kolei statystyki platformy SoSo Value pokazują że aktywność w tym sektorze rzeczywiście zaczęła spadać. W szczególności 2 kwietnia br. napływ środków do spotowych ETF-ów Bitcoin wyniósł zaledwie 39,47 mln.

Wcześniej Eric Balchunas mówił, że prawdopodobieństwo zatwierdzenia spotowych ETF-ów na eter w Stanach Zjednoczonych w maju 2024 r. wynosi już tylko 30%. W styczniu oszacował możliwość uruchomienia tych produktów inwestycyjnych na 70%.

Источник: bits.media

Exit mobile version