Site icon GEO Polityka

Dziecko urodziło się z narządami wewnętrznymi poza ciałem (zdjęcie)

Problem został rozwiązany bez operacji.

< p>Mama była zszokowana, gdy dowiedziała się, że jej córka urodzi się z jelitami i licznymi narządami wewnętrznymi poza jej ciałem.

Pisze o tym The New York Post.

„Wypadły jej nerki, żołądek, wątroba, jajowody, jelita i jajniki” – powiedziała matka South West News Service. „Mój partner Drew zaproponował, że zrobi zdjęcie dziecku, ale ja po prostu odmówiłam. Nie chciałam żeby to zobaczyć.”

U noworodka u Dorothy Montgomery zdiagnozowano skrajną postać wytrzewienia. Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom jest to wada wrodzona, w której dziura w ścianie jamy brzusznej w pobliżu pępka umożliwia niektórym organom dziecka wystawanie poza ciało dziecka.

Narządy dziecka znajdowały się w górnej części brzucha.

„Właśnie wybuchłam płaczem” – powiedziała 21-letnia matka o imieniu Sadie.

Kobieta dowiedziała się o stanie swojego dziecka podczas 12-tygodniowego badania USG w październiku 2023 r., ale nie była przygotowana na to. dostrzec wadę.

„Pamiętam tylko, że konsultantka powiedziała mi, że „odwaga” Dorothy wypłynęła z jej ciała” – wspomina. „Ciągle myślałam: «Co rozumiesz przez «odwaga»? '”

Lekarze wyjaśnili, że dziewczynka może cierpieć na wytrzewienie lub wytrzeszcz, „przepuklinę narządów jamy brzusznej spowodowaną centralnym ubytkiem w ścianie brzucha” – relacjonuje Safer Care Victoria.

Zasugerowali różne możliwości potwierdzenia stanu Dorothy takie jak amniopunkcja, zabieg usunięcia płynu owodniowego i komórek z macicy w celu zbadania lub leczenia, zgodnie ze szczegółami kliniki Mayo. Kobiety w ciąży ostrzega się o ryzyku operacji, w tym ryzyku poronienia.

„Musiałam ocenić moje możliwości” – mówi Sadie. „Musiałam poważnie zastanowić się, czy powinnam kontynuować ciążę”.

Zdecydowała się zrezygnować z inwazyjnego zabiegu i badanie krwi potwierdziło, że jej córka cierpi na wytrzewienie. Sadie próbowała dowiedzieć się, jak wyglądałoby życie dziecka z tą chorobą, ale nie mogła znaleźć odpowiednich informacji. „Nie mogłam znaleźć żadnej innej matki, która przeszłaby przez to samo” – westchnęła.

Podczas badania USG w 32. tygodniu położnicy odkryli, że tętno Doroty było bardzo wysokie, co wzbudziło ogromne zaniepokojenie .

Sadie przeszła pilne cesarskie cięcie i 12 lutego 2024 r. urodziła dziecko o wadze 1,8 kg.

Lekarze owinęli dziecko w folię spożywczą, aby jego wnętrze było mokre i przewieziono go do szpitala w Southampton na leczenie.

„Po prostu nie mogłam na to patrzeć” – przyznała nowa mama. „Dość trudno było odwiedzić ją w Southampton i zobaczyć te wszystkie rurki, do których była podłączona.”

W międzyczasie lekarzom udało się wcisnąć narządy Doroty z powrotem do żołądka za pomocą silikonowego worka lub „silosu”. Zawiązali pępowinę opatrunkiem i sterylnymi paskami.

„Miała dużo szczęścia, nie trzeba było jej reanimować ani operować. Słyszałam, że wiele dzieci z tym samym schorzeniem tego potrzebowało ” – dodała Sadie. To absolutne szaleństwo – jej brzuch dosłownie się zamknął.”

Po wypisaniu z dzieckiem wszystko było w porządku. „Ma się bardzo dobrze, to cud” – cieszy się matka.

< p>Przypomnijmy, że w Czechach lekarze dokonali aborcji niewłaściwej kobiecie z powodu zamieszania. Była w czwartym miesiącu ciąży.

tsn.ua

Exit mobile version