Dynamo pokonało Zoryę i zbliżyło się do liderów UPL (wideo)

Zespół Aleksandra Szowokowskiego posłał do Ługańska trzy bramki bez odpowiedzi.

Dynamo pokonało Zorię w przełożonym meczu 6. kolejki ukraińskiej Premier League (UPL ) na sezon 2023/24. Mecz na stadionie Walerija Łobanowskiego w Kijowie zakończył się wynikiem 0:3.

Biało-Niebiescy objęli prowadzenie w 7. minucie meczu. Alexander Andrievsky strzelił gola po strzale spoza pola karnego po podaniu Nikołaja Szaparenki.

W 22. minucie drużyna Kijowa podwoiła prowadzenie . Vladislav Kabaev przyjął piłkę od Shaparenko, przesunął się na środek z lewej flanki i mocnym strzałem z dystansu w najbliższy róg trafił do bramki swojej byłej drużyny.

W drugiej połowie drużyna Aleksandra Szowkowskiego doprowadziła do druzgocącego wyniku. Po rzucie rożnym w 67. minucie Andrei Yarmolenko posłał piłkę w dalszy słupek, gdzie głową Vladimir Brazhko posłał piłkę do siatki.

Recenzja meczu „Zorya” – „Dynamo”

Będzie dodana wkrótce.

To zwycięstwo pozwoliło Dynamo (44 punkty) na awans na trzecie miejsce w UPL, omijając Dniepr-1. Kijowskiej drużynie brakuje dwóch punktów do liderów mistrzostw Szachtara i Krivbassu, ale klub Krivoy Rog rozegrał o dwa mecze więcej od swoich przeciwników. „Zoria” z 22 punktami utrzymała się na 12. miejscu w mistrzostwach Ukrainy.

W kolejnej rundzie UPL drużyna Szowkowskiego zmierzy się 8 kwietnia z LNZ, a drużyna Jurija Kowala zmierzy się z „Dniepr-1” ” dzień później.

Przypomnijmy, że drużyny spotkały się w meczu UPL po raz drugi w ciągu ostatniego miesiąca. 12 marca „Dynamo” na zaśnieżonym boisku w Kijowiepokonało„Zarę” (2:0) w meczu 21. rundy mistrzostw kraju.