Dwa gole z rzutu wolnego i hat-trick: Ronaldo zrobił furorę w mistrzostwach Arabii Saudyjskiej (wideo)

39-letni Portugalczyk wykonał w pierwszej połowie pięć skutecznych zagrań , po czym został zastąpiony.

Napastnik supergwiazdy Al Nasr Cristiano Ronaldo nadal imponuje swoimi fenomenalnymi występami. Portugalczyk stał się bohaterem meczu 26. rundy mistrzostw Arabii Saudyjskiej z klubem Abha.

39-letni napastnik znalazł się w podstawowym składzie swojej drużyny i wykonał już pięć skutecznych akcji w pierwszej połowie. Cristiano strzelił hat-tricka i zaliczył trzy asysty.

Co ciekawe, Ronaldo strzelił dwa ze swoich trzech goli z bezpośrednich rzutów wolnych. Stało się to po raz pierwszy od 2011 roku, kiedy dla Realu Madryt w meczu z Villarrealem zdobył dwa gole z rzutu wolnego.

Generalnie był to czwarty mecz dla Cristiano w jego karierze, w którym wystąpił udało się zdobyć dwa gole z rzutu wolnego.

Oprócz dwóch umiejętnie wykonanych rzutów wolnych, piękny okazał się także trzeci gol Ronaldo. Portugalczyk powalił bramkarza strzałem spoza pola karnego.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Al-Nasr z wynikiem 8:0. Ronaldo został zmieniony w przerwie.

Ronaldo strzelił hat-tricka w swoim drugim meczu z rzędu dla Al-Nassr w Arabii Saudyjskiej Mistrzostwa Arabii. Łącznie w tym sezonie w 24 meczach ligi saudyjskiej strzelił 29 goli i 10 asyst. Prowadzi w wyścigu punktacji, mając 7 bramek strzelonych przed napastnikiem Al-Hilal Aleksandarem Mitroviciem.

Al-Nasr zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji mistrzostw Arabii Saudyjskiej. Podopieczni byłego trenera Szachtara Donieck Luisa Castro tracą 12 punktów do lidera Al-Hilal.