Site icon GEO Polityka

Austria przeznaczy 2 mln euro na projekty humanitarne na Ukrainie

Austria przeznacza 21,5 miliona euro z zagranicznego funduszu klęsk żywiołowych na pomoc humanitarną w różnych częściach świata. Na projekty humanitarne na Ukrainie przeznaczone zostanie 2 mln euro. Poinformowała o tym RBC-Ukraine, podając link do służby prasowej austriackiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

►Zasubskrybuj stronę Ministerstwa Finansów » na Facebooku: główne aktualności finansowe

Co wiadomo

Jak zauważa służba prasowa, światowy kryzys humanitarny wywołany wojnami , ubóstwo, migracja i postępujące zmiany klimatyczne stanowią ogromne zagrożenie dla życia milionów ludzi.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) pomocy humanitarnej potrzebuje około 300 milionów ludzi.

„Nasze bezpieczeństwo w Europie zależy także w dużej mierze od bezpieczeństwa i stabilności naszych sąsiadów. Dlatego musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec nielegalnej migracji, a także uniemożliwić ludziom odbywanie niebezpiecznych podróży do Europy” – powiedział kanclerz federalny Karl Nehammer.

Jak zostanie podzielone 21,5 miliona euro?

< ul > 9,5 mln euro, które zostanie przeznaczone na projekty w Afryce Subsaharyjskiej; 8 mln euro na projekty na Bliskim Wschodzie; 2 miliony euro na projekty na Ukrainie; 2 miliony euro na projekt w Afganistanie i krajach sąsiadujących.

Przypomnijmy

Rząd Federalny Austrii, podobnie jak inne państwa UE, zapewnia Ukrainie pomoc w kontekście trwającej agresji militarnej Federacji Rosyjskiej na pełną skalę.

W 2023 roku Wiedeń zgodził się na przyznanie Ukrainie dodatkowych 18 mln euro na pomoc Ukraińcom dotkniętym rosyjską agresją.

minfin.com.ua

Exit mobile version