Zatrzymani o krok od finału: Benfica z Trubinem odskoczyli z Pucharu Portugalii (wideo)

"Orły” w dwumeczowym pojedynku przegrali ze Sportingiem.

BenficaUkraiński bramkarz Anatolij Trubin nie dostał się do finału Pucharu Portugalii strong>.< /p>

W rewanżowym meczu 1/2 finału Orły zremisowały na własnym boisku ze Sportingiem – 2:2. W pierwszym meczu Benfica przegrała 1:2.

Pierwsza połowa spotkania na Estádio da Luz minęła bez żadnych bramek. Na początku drugiej połowy meczu „Lwy” wyszły na prowadzenie – w 47. minucie Morten Hjulmand zdobył bramkę.

Gospodarze wrócił bardzo szybko – w 52. minucie Nicolas Otamendi strzelił gola.

Jednak podopieczni Rubena Amorima ponownie objęli prowadzenie w 55. minucie, dzięki dzięki wysiłkom Paulina.

W 64. minucie Benfica po raz drugi w meczu wyrównała po precyzyjnym strzale Rafa Silva. Jednak po wynikach dwóch meczów zwyciężył „Sporting” (4:3).

Recenzja meczu „Benfica” – „Sporting”

Trubin wszedł do wyjściowego składu Orłów i rozegrał pełny mecz, co było jego 41. meczem w portugalskiej drużynie w tym sezonie. W sumie Ukrainiec strzelił 39 bramek i 16 razy zachował czyste konto.

Drugi finalista Pucharu Portugalii zostanie wyłoniony w konfrontacji Guimarães z Porto. Mecze zaplanowano na 3 i 17 kwietnia.