Site icon GEO Polityka

Wybory do Parlamentu Europejskiego: media donosiły o zagrożeniach, jakie czyhają na Ukrainę

Twitter LinkedIn

Latem 2024 roku Ukraina stanie przed nowym, istotnym problemem.

Ta informacja została ujawniona jak podaje Telegraph, podaje „URA”-Inform”.  

W szczególności po wyborach do Parlamentu Europejskiego zagrożone mogą być dostawy broni i pomoc dla Kijowa.

Jak pisze brytyjski dziennik The Daily Telegraph, potencjalny sukces partii prawicowych w czerwcowym wybory stwarzają pewne ryzyko dla Ukrainy.

„Mały, ale znaczący i bardzo aktywny blok partii skrajnie prawicowych zamierza wykazać się dobrymi wynikami w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego”, notatka dla mediów.

Osiągnęli rekordowe wyniki w Portugalii i Holandii lub sprawują rządy w takich krajach jak Węgry, Finlandia i Włochy. Ponadto są gotowi wygrać wybory krajowe w Austrii i Belgii lub wygrać wybory europejskie we Francji i Polsce.

Jak zauważono w publikacji, część członków partii skrajnie prawicowych uważa, że ​​Europa nie powinna już dostarczać broni i pomoc dla Ukrainy. Niektórzy chcą nawet, aby Europa zniosła sankcje wobec Rosji i popchnęła Ukrainę w stronę rozmów pokojowych.

Same w sobie partie takie jak niemiecka „Alternatywa dla Niemiec”; (AfD), węgierski „Fidesz”; i „Austriacka Partia Wolności” mają niewielkie znaczenie geopolityczne, ale zjednoczeni mogą zawetować decyzje UE w zakresie polityki zagranicznej.

Warto zauważyć, że niektórzy eksperci sugerują, że mogliby utworzyć trzeci co do wielkości blok partii w Brukseli i Strasburgu, dwóch siedzibach Parlamentu Europejskiego

Sondaże przewidują, że partie eurosceptyczne wygrają wybory do Parlamentu Europejskiego w dziewięciu państwach członkowskich UE: Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Węgrzech, Włoszech, Holandii, Polsce i Słowacji.

Oczekuje się, że wezmą udział drugie lub trzecie miejsce w dziewięciu kolejnych krajach: Bułgarii, Estonii, Finlandii, Niemczech, Łotwie, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii i Szwecji.

Kolejnym zagrożeniem dla Ukrainy jest możliwe zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA .

„Donald Trump jest znany ze swojej wyrazistości i kontrowersyjnych wypowiedzi, ale taki jest jego sposób uprawiania polityki” ; powiedział szef rządzącej w Polsce partii „Prawo i Sprawiedliwość”; Mateusz Błaszczak.

Jako największy darczyńca broni dla Ukrainy, nawet mając zamrożoną w Kongresie pomoc wojskową o wartości 60 miliardów dolarów, koniec wsparcia USA zmieni zasady gry. Aby ją zastąpić, Europa będzie musiała podwoić swój obecny poziom i tempo dostarczania broni.

Przypominamy, że według wcześniejszych doniesień Federacja Rosyjska ostrzegała Niemcy i Stany Zjednoczone przed rakietami na Ukrainie: czy ruszą one przeciwko Putinowi.

Źródło informacji

Exit mobile version