Site icon GEO Polityka

Tether pomyślnie przeszedł niezależny audyt bezpieczeństwa

Dyrektor generalny Tether Paolo Ardoino powiedział, że firma pomyślnie przeszła niezależny audyt bezpieczeństwa System and Organisation Controls 2 ( SOC 2).

Według Paolo Ardoino przeprowadzony audyt gwarantuje klientom, że ich aktywa i dane są zarządzane w środowisku spełniającym najwyższe standardy bezpieczeństwa informacji. 

Tether podkreśla, że ​​firma jest aktualizację własnej strategii bezpieczeństwa informacji i wykorzystanie innowacyjnych technologii do generowania raportów dla swoich klientów.

SOC 2 to niezależny system audytu i raportowania. Zapewnia oceny protokołów kontroli w zakresie zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa informacji. Szczególną uwagę przywiązujemy do prywatności danych klientów i firm. 

Tether zobowiązał się do poddawania corocznym audytom SOC 2. W latach 2024-2025 emitent USDT planuje uzyskanie certyfikatu System and Organisation Controls Type II, który ocenia skuteczność kontroli wewnętrznej firmy na przestrzeni 12- okres miesięczny.

Wcześniej, według obserwatora Arkham Intelligence, Tether kupił na giełdzie Bitfinex bitcoiny o wartości 627 mln dolarów. Eksperci zauważają, że w ciągu ostatniego roku firma znacznie zwiększyła swoje rezerwy bitcoinów, początkowo ujawniając swoje rezerwy w BTC w pierwszym kwartale 2023 roku.

Источник: bits.media

Exit mobile version