Site icon GEO Polityka

Rosjanie atakują w wielu kierunkach: mapy ISW

Siły rosyjskie obudziły się dzień przed Kreminną, na końcu Berdyczowa (na Wieczorne podejście z Avdiivki), w dzień z Biłogorivki (w dzień z Kreminnej), w dzień z Semenivtsi (w dzień z Awdiivki) i w drodze z Tonienek (z Awdiivki). Bitwy pozycyjne będą toczone na większości bezpośrednich linii.

RBC-Ukraina informuje o tym Instytut Wojny Wtórnej (ISW).

Kongres Ukrainy. Operacja nr 1 – obwód ługański

Armia rosyjska obudziła się niedawno po południu pod Kreminną w obliczu tlącego się trzech bitew pozycyjnych, które od początku wojny toczą się na linii Kupiańsk-Swatowe-Kreminna. Na podstawie zdjęć geolokalizacyjnych opublikowanych w II kwartale można stwierdzić, że siły rosyjskie pojawiły się niedawno po południu w pobliżu Biłogorivki (po południu w pobliżu Kreminnej). Walki pozycyjne toczyły się na obrzeżach Kupjanskiej koło Sinkiwki i przy wyjściu z Kreminnej w rejonie Terniowa.

Operacja nr 2 – obwód doniecki

W okolicach Bachmutu w 2. kwarcie miały miejsce działania bojowe pozycyjne, ale w trakcie tej operacji nie stwierdzono żadnych potwierdzonych zmian na linii frontu. Ukraińscy i rosyjscy urzędnicy poinformowali, że toczyły się walki pozycyjne:

Siły rosyjskie niedawno wkroczyły w okolice Awdijiwki w ramach trzech bitew pozycyjnych. Z opublikowanych 31 lutego ramek geolokalizacyjnych wynika, że ​​siły rosyjskie dotarły do ​​podejścia od strony Berdyczowa (wieczorem z Awdijówki) i wieczorem z Semenowiec (wieczorem Pierwsze podejście z Awdijówki).

Rosjanin żołnierze pojawili się także na podejściu do Tonenkogo (przy wejściu do Awdijiwki). Ukraińscy i rosyjscy urzędnicy poinformowali, że toczyły się walki pozycyjne:

Ukraiński oficer stwierdził, że wojska rosyjskie na bezpośredniej linii Awdijewskiego rozpoczęły ataki taktyczne w dwóch kierunkach jednocześnie, np. jeśli wojska rosyjskie przeprowadziły zmechanizowany szturm na dyrektywę Pierwomajskiego, wówczas zaatakowała grupa około 30 rosyjskiej piechoty w Niewelskoje.

Ukraiński oficer brygady działającej w Awdiivtsi skomentował zakrojony na szeroką skalę rosyjski atak w 30. Urodzin Tonienkiego i stwierdził, że ukraińska artyleria jako pierwsza zaatakowała rosyjski sprzęt. W dalszym ciągu operacje pozycyjne docierały do ​​i z Doniecka i nie odnotowano żadnych potwierdzonych zmian na linii frontu w tym rejonie.

Oddziały ukraińskie i rosyjskie potwierdzają, że działania bojowe pozycyjne były banalne: ​

Wydaje się, że we wsi Pobiedy działał rosyjski 255 Pułk Strzelców Zmotoryzowanych, wchodzący w skład 20 Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych 8 Okręgu Wojskowego.

Również 2. bitwa na granicy obwodu doniecko-zaporoskiego obejmowała działania bojowe pozycyjne, jednak w jej trakcie nie odnotowano żadnych zdecydowanych zmian na linii frontu w tym okresie.

Władze ukraińskie i rosyjskie upierają się, że miały miejsce działania bojowe pozycyjne:

“Pivdenna vos”

Drugiego dnia II kwarty, na końcu obwodu zaporoskiego, toczyły się pozycyjne działania bojowe, nie było jednak potwierdzenia zmian na linii frontu. Doniesienia ukraińskie i rosyjskie donoszą o kontynuacji walk pozycyjnych:

Wygląda na to, że w pobliżu Werbowa utworzono 247. Pułk Szturmowo-Desantowo-Desantowy Gwardii (7. Dywizja Powietrznodesantowa).

< img src= "https://geopolityka.org/wp-content/uploads/2024/04/8e639d125d0d9cb9b9c53417595038e2.jpg" />Ponadto w drugiej kwarcie na zbieżnej (lewej) brzozie obwodu chersońskiego znajdowały się niepokojące pozycje i działań bojowych, a także potwierdzenie zmian. W tej fazie nie było linii frontu.

Przedstawicielka ukraińskiego tajnego dowództwa operacyjnego Natalia Gumenyuk oświadczyła, że ​​wojska rosyjskie nie mogą używać pojazdów opancerzonych do ataku na Kryno ze względu na utratę wielkiej technologii i że wojska rosyjskie przeprowadzą dwa lub trzy ataki na pozycje Ukrainy za dzień, aktualne ataki dronów i artylerii. Gumenyuk wskazał także, że wojsko rosyjskie będzie przemieszczać wojska z Ukrainy do dnia Ukrainy, aby zrekompensować utratę zapasów specjalnych w wyniku ostrzału w obwodzie chersońskim.

Główna Dyrekcja Wywiadu Wojskowego (GUR) Ukrainy poinformowała, że ​​w nocy II kw. została zniszczona elektrownia w okupowanym Sewastopolu na Krymie. Ukraiński serwis informacyjny Suspilne.Krim podał, że atak spowodował tymczasowe lokalne przerwy w dostawie prądu w części Sewastopola.

Dzherel z Głównego Zarządu Wywiadu nie określił, w jaki sposób oddziały szpiegowskie Państwowej Administracji Wykonawczej uszkodziły podstację. Gubernator Sewastopola Michajło Razwożajew przekazał informację o zdarzeniu w podstacji i stwierdził, że przerwa w dostawie prądu wynikała z okazjonalnego zwarcia.

Warunki i ważne informacje o wojnie w Rosji Czytaj więcej o Ukrainie na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version