Site icon GEO Polityka

Najważniejsze na środę: deficyt budżetowy przekroczył 100 miliardów, złoto bije rekordy

Deficyt budżetu państwa w marcu przekroczył 100 miliardów hrywien – Skarb Państwa

Budżet państwa Deficyt Ukrainy na podstawie wyników pierwszego kwartału szacowany jest na 197 mld UAH, w tym w marcu – według danych Skarbu Państwa – wyniósł 103 mld UAH – pisze Forbes.ua.

NBU pracuje nad nowymi buforami kapitałowymi i chce uwzględnić w standardach walutowe obligacje rządowe – regulator wyjaśnił wymogi UE

By ożywić krajowy rynek obligacji rządowych, Narodowy Bank rozważa obecnie wydłużenie okresu rozliczania ryzykownych obligacji skarbowych w walutach obcych o współczynniku 0,5 do obliczania standardów adekwatności kapitałowej. NBU poinformowało o tym w swoim piśmie nr 22−0005/253399 z dnia 2 kwietnia 2024 r. poświęconym wprowadzeniu nowej struktury kapitałowej banków.

Złoto zaktualizowało rekord: dlaczego ceny rosną

< p>3 kwietnia ceny złota wykazały rekordowy wzrost, ponieważ obawy o rosnącą inflację zwiększyły popyt na złoto jako instrument zabezpieczający.

Istnieje ryzyko nowa fala boomu samochodowego na Ukrainie: sprzedawcy już przepisują ceny

Mimo wojny i problemów w gospodarce, motoryzacja sprzedaż na Ukrainie osiąga nowe rekordy. Ministerstwo Finansów zrozumiało, co dzieje się na rynku samochodowym i jakie samochody można obecnie kupić z zyskiem.

minfin.com.ua

Exit mobile version