Site icon GEO Polityka

Mogą zatrzymać wykonawcę, który przy naprawie mostów i wiaduktów w Kijowie „wyprał” ponad 3,5 mln hrywien

Szef przedsiębiorstwa oskarżony jest o defraudację środków finansowych na szczególnie dużą skalę. Grozi mu do 12 lat więzienia.

pranie brudnych pieniędzy

W W Kijowie podejrzenia zgłoszono kierownikowi przedsiębiorstwa miejskiego „Kiewawtodorgorod”, który podczas naprawy mostów i wiaduktów w stolicy zawyżył koszty wykonanych prac, w ten sposób bezpodstawnie wpływając na swoje konto ponad 3,5 mln hrywien.< /p> < Poinformowała o tym Policja Krajowa.

Według przeprowadzonego dochodzenia pomiędzy przedsiębiorstwem komunalnym „Kiewawtodorgorod” a wykonawcą zostało zawarte porozumienie na wykonanie doraźnych prac remontowych w celu wymiany hydroizolacji na mostach, wiaduktach , wiaduktów i skrzyżowań w Kijowie, wykonawca jednak zawyżył koszty wykonanych prac, w ten sposób bezpodstawnie wpływając na swoje konto ponad 3,5 mln hrywien.

Wcześniej śledczy z Komisariatu Policji w Darnicy ogłosił podejrzenia dwóch urzędników przedsiębiorstwa użyteczności publicznej Kijówawtodormost o nienależyte wykonywanie obowiązków służbowych. Dochodzenie w określonym postępowaniu karnym jest kontynuowane.

Teraz podejrzenie zostało zgłoszone kierownikowi organizacji zamawiającej zgodnie z częścią 5 art. 191 Kodeksu karnego Ukrainy, czyli zajęcie cudzego mienia przez funkcjonariusza nadużyjącego swojego stanowiska służbowego, popełnione wielokrotnie w wyniku uprzedniego spisku grupy osób, w stanie wojennym, na szczególnie dużą skalę.

Kara artykułu przewiduje karę do dwunastu lat więzienia. Śledczy złożyli do sądu wniosek w sprawie wyboru środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania dla podejrzanego.

lb.ua

Exit mobile version