Site icon GEO Polityka

Jak zaszczepić dziecku poczucie wdzięczności: 7 skutecznych lifehacków

Co zrobić, aby dziecko nauczyło się buti dyachnoy, Dzherelo: freepik .com < /span>

Kiedy wychowujemy dzieci, chcemy, żeby były grzeczne i mówiły „dziękuję”, kiedy tego chciały coś, co krewni dają lub robią coś miłego. Ale wdzięczność to coś więcej niż tylko „dziękuję”. To ważna umiejętność, która nauczy Twoje dzieci cieszyć się z małych rzeczy i doceniać życie. Ale jak zaszczepić w dziecku poczucie wdzięczności?

TreśćCzym jest wdzięczność Jak zaszczepić w dziecku wdzięczność Zachęcaj dzieci, aby dostrzegały rzeczy, za które powinny być wdzięczne Daj przykład Poproś je, aby włączyły się w działania rodzinne Zachęcaj je do wyrażania wdzięczności Zostań wolontariuszem Pomóż im budować relacje, za które będą wdzięczne Pomóż dzieciom odczuwać wdzięczność nawet w trudnych chwilach. Dlaczego wdzięczność jest dobra dla dzieci?

WomanEL podzieli się z Tobą prostymi wskazówkami, które w przyszłości nauczą Twoje dzieci, jak być wdzięcznymi i szczęśliwszymi ludźmi. Ale najpierw…

Co to jest wdzięczność?

Wdzięczność to dostrzeganie wszystkich dobrych rzeczy w naszym życiu, bez względu na to, czy są one duże, czy małe. Może to obejmować wdzięczność za naszą rodzinę, pracę, nauczycieli, najlepszych przyjaciół, a nawet naszego psa. Może to również obejmować wdzięczność za to, gdzie mieszkamy, możliwości, jakie otrzymaliśmy oraz fakt, że nie musimy martwić się o podstawowe rzeczy, takie jak jedzenie i schronienie.

Jak zaszczepić dziecku uczucie dzięki

Wdzięczność nie jest czymś, co dzieci mogą odczuwać automatycznie; trzeba ją kształcić i uczyć.

Zachęcaj dzieci, aby rozpoznawały rzeczy, za które muszą być wdzięczne

Podkreśl te rzeczy swoim dzieciom i poproś, aby zastanowiły się, jak się przez to czują i w jaki sposób mogą okazać im wdzięczność. Wypróbuj to na przyjęciu urodzinowym, kiedy przyjaciele kupują im prezenty, kiedy spędzasz cudowny dzień w parku lub po prostu śmiejesz się z dziećmi podczas oglądania filmu.

Daj przykład

Wszystkie dzieci uczą się na podstawie tego, co widzą, dlatego pamiętaj, aby praktykować wdzięczność w swoim codziennym życiu. Okazuj wdzięczność swoim dzieciom, gdy zrobią coś miłego, i otwarcie mów, że jesteś wdzięczny, że je masz.

Poproś ich, aby włączyli się w sprawy rodzinne

Badanie wykazało, że wielu rodziców, aby pomóc dziecku nauczyć się okazywać wdzięczność, zachęca je do wykonywania obowiązków domowych, aby pomóc rodzinie (60% regularnie i 34% okazjonalnie). Tego rodzaju pomoc ze strony dzieci to dobry sposób na wyjaśnienie, że każdy członek rodziny ma obowiązek wnosić swój wkład, a następnie wskazać, w jaki sposób członkowie rodziny wnoszą swój wkład w gospodarstwo domowe.

Zachęcaj do wyrażania wdzięczności

Nie tylko mów „dziękuję” i pisz notatki z podziękowaniami, ale uśmiechaj się i dziękuj każdemu, kto zrobi dla ciebie coś dobrego. Uczenie dzieci uprzejmości to nie to samo, co uczenie ich wdzięczności. Kiedy przypominasz dziecku, żeby podziękowało, krótko wyjaśnij, dlaczego to robisz. Na przykład: „Podziękujmy babci za opiekę nad Tobą i przygotowanie dla nas obiadu”.

Jeśli planujesz więcej dzieci i już jesteś w ciąży, prawdopodobnie ważne jest, abyś znała przewidywaną datę porodu. Pomoże Ci w tym prosty kalkulator wieku ciążowego.

Zostań wolontariuszem

Zaangażowanie w wolontariat i działalność charytatywną może pomóc dzieciom zrozumieć, jak ważne jest bycie wdzięcznym za to, co mają i w jaki sposób pomaganie innym może przynieść szczęście zarówno dawcy, jak i odbiorcy.

Pomóż im budować relacje, dla których będą wdzięczni

Pomóż dzieciom tworzyć silne relacje, zachęcając je do wyrażania wdzięczności swoim przyjaciołom, rodzinie i nauczycielom. Pokaż im, jak wyrażanie wdzięczności może pomóc w budowaniu silnych, pozytywnych relacji z innymi.

Pomóż dzieciom odczuwać wdzięczność nawet w trudnych chwilach

Chodzi o to, aby pomóc im znaleźć dobrą stronę w złych sytuacjach. Na przykład nie możesz pojechać na wakacje, ponieważ nie masz w tym roku wystarczającej ilości pieniędzy, ale pozostało jeszcze sześć wakacji i możesz robić różne niesamowite rzeczy, jeśli zaczniesz planować już teraz.

Dlaczego wdzięczność jest dobra dla dzieci?

Wdzięczność pomaga dziecku budować silne relacje z innymi, Źródło: freepik.com

Edukacja W przypadku dzieci wdzięczność może przynieść im wiele korzyści.

Równie ważne jest rozwijanie u dzieci nastawienia na rozwój. Co to jest? Co więc musisz zrobić jako rodzic? Przeczytaj w środku.

Źródło informacji

Exit mobile version