Site icon GEO Polityka

Jak poprawić swoje jelita: niemiecki lekarz podzielił się wskazówkami

Twitter LinkedIn

Dzięki zdrowemu stanowi jelit organizm skuteczniej zwalcza stany zapalne i przeciwstawia się pojawieniu się nadwagi, dlatego tak ważne jest utrzymanie zdrowego stanu jelit.

Taką informację podał portal Glamour, podaje URA-Inform .  

Niemiecka lekarka Michaela Axt-Gadermann podzieliła się wskazówkami, jak zwiększyć aktywność korzystnej mikroflory jelitowej.

Zwróciła uwagę, że żywienie powinno być urozmaicone, dieta powinna zawierać jak najwięcej możliwa szeroka gama zdrowych produktów.

„Jedząc w ten sposób, ćwiczymy mikroflorę. Wręcz przeciwnie, monotonia w jedzeniu je przygnębia” – zauważył lekarz.

Mniej węglowodanów

W naszych jelitach żyją bakterie Bifido i Akkermansia – gdy ich populacja jest odpowiednio duża, chroni to przed zaburzeniami metabolicznymi i otyłością. Aby zapewnić możliwość rozprzestrzeniania się tych gatunków, lekarz zaleca odżywianie się zgodnie z zasadą: mniej rafinowanych węglowodanów, więcej błonnika i białka. Jedz dwa jabłka dziennie. Według Axt-Gadermanna nawyk ten sprzyja rozwojowi bifidobakterii, których zalety opisano powyżej.

Unikanie fruktozy

Nie da się tego zrobić bez świeżych owoców w diecie, ale lepiej nie spożywać pokarmów zawierających duże ilości dodatku fruktozy – podkreśla lekarz. Specjalista ostrzega, że ​​takie produkty uszkadzają barierę jelitową.

Są produkty z prebiotykami

Ich spożycie tworzy specyficzne kwaśne środowisko, które stymuluje wzrost bakterii jelitowych, ważnych dla utraty wagi i utrzymania prawidłowej wagi.

A także z probiotykami

Takie produkty zawierają już żywe bakterie, które mają działanie pozytywny wpływ na stan mikrobiomu jelitowego.

Pij kawę bez mleka i śmietanki

Kawa ta tworzy w jelitach kwaśne środowisko, chroniąc je przed szkodliwymi bakteriami i jest bardzo przydatny do wzmacniania błony śluzowej jelit.

Przypomnijmy, że już wcześniej donoszono o tym, jak przedłużyć młodość mięśni: powiedzieli naukowcy.

Źródło informacji

Exit mobile version