Site icon GEO Polityka

Cathie Wood: „Bitcoin stał się polisą ubezpieczeniową dla ludzi przed niestabilnymi politycznie reżimami”

Dyrektor generalny ARK Invest w wywiadzie dla programu Squawk Box w CNBC powiedział, że wzrost Wartość Bitcoina wynika z roku, częściowo wynika z prób ochrony ludzi przed dewaluacją walut krajowych.

W wywiadzie dla gospodarza CNBC Andrew Sorkina przedsiębiorczyni kryptowalut Cathie Wood podzieliła się swoimi poglądami na temat tego, dlaczego wartość rynkowa Bitcoina rośnie w parabolicznym tempie. Oprócz tradycyjnych wersji mówiących o braku równowagi popytu i podaży BTC, spekulacjach wokół zmniejszenia o połowę sieci Bitcoin i uruchomienia spotowych ETF-ów BTC, istnieje, zdaniem przedsiębiorcy, jeszcze jeden powód, który uzupełnia ogólny obraz.

„Na całym świecie, zwłaszcza w krajach o trudnej sytuacji politycznej i niestabilnej gospodarce, dochodzi do dewaluacji walut narodowych, o czym politycy nie mówią specjalnie. Na przykład w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy naira nigeryjska spadła o 60%. Egipt właśnie zdewaluował swojego funta o 40%, a peso argentyńskie właśnie traci na wartości. Myślę, że zakup bitcoinów przez obywateli tych krajów jest próbą zabezpieczenia się przed galopującą inflacją i utratą siły nabywczej lokalnych walut. Wierzę, że Bitcoin to polisa ubezpieczeniowa przeciwko zbójeckim reżimom lub po prostu okropna polityka fiskalna i monetarna” – powiedziała Cathie Wood.

Wcześniej fundusz inwestycyjny ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) ogłosił likwidację wszystkich swoich pozycji w aktywach Grayscale Bitcoin Trust na kwotę 200 mln dolarów. Część funduszy został przeniesiony do funduszu ETF Bitcoin Strategy.

Источник: bits.media

Exit mobile version