Benefit Sudakova: Szachtar pokonał Czornomorec i dotarł do finału Pucharu Ukrainy (wideo)

W głównym meczu turnieju Pitmen spotka się ze zwycięzcą pary „Polesie”. – Worskla.

Donieck Szachtar pokonał Odessę Czernomorec w meczu 1/2 finału Ukrainyna sezon 2023/24. Mecz na Arenie Lwów zakończył się wynikiem 4:1.

Pitmen objęli prowadzenie już w 12. minucie meczu, kiedy Daniil Sikan zamknął się po dośrodkowaniu z prawej flanki Georgiya Sudakowa z bliskiej odległości.

Sześć minuty później „żeglarze” odbili się – Andrey Shtogrin został sam na dalszym słupku i posłał piłkę do bramki.

Jednak nawet przed przerwą drużyna Marino Pusica ponownie znalazła się w roli lidera – w 44. minucie rzut karny wykorzystał Artem Bondarenko.

W drugiej połowie doniecka drużyna umocniła swoją przewagę. W 52. minucie Sudakov przeciągnął piłkę ze środka pola w cudze pole karne i strzelił w lewy dolny róg.

W 79. minucie Sudakov zdobył podwójną bramkę, ustalając końcowy wynik gra. Georgiy otrzymał podanie od Lassiny Traore, uporał się z obrońcą i skierował piłkę pod dalszy słupek.

Recenzja meczu „Szachtar” – „Czernomorec”

Zostaną dodane wkrótce.

W ten sposób Szachtar został pierwszym finalistą Pucharu Ukrainy. Drugi bilet na decydujący mecz turnieju 4 kwietnia rozegrają drużyny Żytomierz „Polesie” z Połtawą „Worskla”.

Finał Pucharu Ukrainy 2023/24 odbędzie się 15 maja o godz. stadion Avangard w Równem.

Przypominamy, że ostatnim zwycięzcą Pucharu Ukrainy jest Dynamo Kijów, które w finale sezonu 2020/21 pokonało Zorię (1:0). W sezonie 2021/22 turniej zakończył się wcześniej ze względu na inwazję wojskową Rosji na Ukrainę na pełną skalę, a w zeszłym sezonie w ogóle nie odbył się puchar kraju.